Známe soupeře v Severočeské lize 2016/17 (aktualizace 15.8.2016)

25.07.2016 18:44

      V minulých dnech byl rozlosován nový ročník Severočeské ligy. Nejvyšší regionální soutěž bude hrát osm celků, po sestupu z II. ligy i Slovan Varnsdorf a áčko Horejsku Děčín. Naopak v ní již neuvidíme týmy BNK Most a rezervu Děčína. Soutěž začíná 23.září 2016 a končí 28.dubna 2017.
   Pro sehrání soutěže byl navržen tento herní systém: dlouhodobá část - každý s každým jednotlivě, dvoukolově. Po skončení základní části bude následovat nadstavbová část, která určí celkové pořadí. Skupina o 1. – 4. místo a skupina o 5. – 7. místo každý s každým jednotlivě, dvoukolově. Výsledky ze základní části se započítávají. Vítěz postupuje do II. ligy.

Všechno je jinak.

      Po dopřihlášení týmu BA Lynx Liberec bude Severočeskou ligu hrát lichý počet účastníků, tedy devět. Bude se hrát pouze dvoukolově, tedy každý s každým 2x. Po hlasování týmů odpadá nadstavba, takže každý celek odehraje v sezoně "úctyhodný" počet 16 zápasů. Naše družstvo, jako jedno ze tří, hlasovalo pro nadstavbu a tedy vyšší porci utkání. Více o týmu Lynx Liberec naleznete ZDE.

 

Muži - Severočeská liga

 

Muži – Oblastní přebor 

1.

BK Horejsek Děčín

1.

BK Česká Lípa

2.

TJ Slovan Varnsdorf

2.

BK REAL Roudnice nad Labem

3.

Slavoj BK Litoměřice „C“

3.

TJ Slovan Varnsdorf "B"

4.

USK Slavia Liberec

4.

BK Levharti Chomutov

5.

BK Teplice

5.

BK Horejsek Děčín "B"

6.

BA Tygři Louny

6.

BK Skřivánek Ústí nad Labem

7.

BK Baník Most

7.

ASK Lovosice

8.

SLUNETA Ústí nad Labem

8.

Basketbalová Akademie Roudnice nad Labem

9.

BA Lynx Liberec