Zlepšený výkon v druhé půli přinesl výhru

12.01.2019 10:52

Derby s Litoměřicemi bylo opět takovým naším "typickým" zápasem. Nastoupili jsme bez mladých hráčů, kteří plnili kulturní povinnosti na maturitním plese místního Gymnázia. A nyní k tomu typickému. Opět laxní vstup do zápasu, opět spousta neproměněných šancí a šoupáků. Naopak hosté hráli pohodový basket a nám to evidentně nevyhovovalo. Jednoduchá clona s míčem a úspěšná střelba. Výsledkem bylo poločasové vedení hostů o pět bodů (36:41). Dostat přes čtyřicet bodů za půli není dobrá známka obrany.

Poločasová přestávka a opět společný rozhovor na téma obrana a agresivita. Zase to zabralo, jako tomu bylo už v jiných zápasech. Rychle se dostáváme zpět do utkání a během několika málo minut jdeme do vedení, které do konce zápasu už jen navyšujeme. Vše u našeho týmu vychází z obrany. Jakmile dokážeme agresivně bránit, lehce doskočíme a pak dáváme jednoduché body. Postupný útok je pro nás vždy tak trochu "na náhodu". Nakonec jsme zápas zvládli a to hlavně díky druhé půli, kterou jsme opanovali 47:19.

Další zápas hrajeme již příští pátek 18.1.2019 od 20,00 doma proti poslednímu celku soutěže ASK Lovosice, kde jsme v úvodním střetnutí vysoko vyhráli (69:105).

SLUNETA Ústí nad Labem – Slavoj BK Litoměřice „C“ 83 : 60 (18 : 16, 18 : 25, 27 : 10, 20 : 9)

SLUNETA: Zajíc 19 (1 x 3, 6/6), Žalud 16 (3 x 3, 2/1), Anderla 16 (9/4), Feigl 11 (1 x 3, 4/2), Bartoš 9 (7/3), Andrenacci 6, Vágner 4, Jeřábek 2 (2/2), Fiala 0

TH: 30/18 (60,0%)

Litoměřice: Rámeš 14, Vrána 13, Bubeník a Radimský po 8,….

TH: 19/12 (63,2%)

Rozhodčí: Rosenberger, Rom