Zhodnocení sezóny 2016/2017

09.05.2017 09:33

Emoce opadly a je na čase zhodnotit uplynulou sezónu. Nebyla povedená, vlastně byla nejhorší v historii týmu. Sedm porážek jsme za jeden ročník nikdy neměli, ale je třeba férově napsat, že prohry byly leckdy po laxním výkonu a zasloužené. Ale pojďme popořadě.
     Očekávání byla standardně vysoká, ale přiznejme si, že na titul jsme nemysleli. Lynx Liberec postavil mladé a kvalitní družstvo s jasným cílem postoupit a tuto roli taky bez obtíží potvrdil. Na druhou stranu jsme se chtěli prát o stříbro, což byl i náš cíl před sezónou, obzvlášť když loňskou sezónu jsme prošli suverénně. Ale nakonec vše dopadlo jinak. Jak už to bývá zvykem, tak kádr se rok od roku stále více „topí“ v absencích. Letos tomu nebylo jinak. Martin Stavěl nehrál celou sezónu kvůli trenérským povinnostem u extraligových žen Slávie Praha. Tonda Pištěcký, který převzal „A“ tým Slunety jako hlavní trenér neměl též moc volného času nazbyt. Pavel Zajíc se na konci kalendářního roku zranil a Ruda Výborný také pro zranění odehrál jen polovinu sezóny. Všechny zápasy odehrál jen železný muž týmu Pavel Andrenacci. Na některá utkání na venkovních hřištích jsme odjížděli i v 6-7 hráčích. A pak ještě jeden důležitý aspekt, který se hůře připouští a to je stárnutí týmu. Osa týmu už překročila čtyřicítku (někteří již dávno) a další hráči se jí velmi rychle blíží. Ačkoli jsme tým na některá utkání doplnili o mladíky (Sedlák, Bár ml., Wagner), tak na sehrání nebylo příliš možností.
     Herní projev se také změnil a bohužel k tomu, co nám moc nevyhovuje. Hráli jsme místy profesorsky. Hra na jednoho driblujícího a čtyři přihlížející nám dlouhodobě nesvědčí. Důvodem může být horší fyzická kondice, možná ve spojitosti se stářím družstva, ale s tím jsme museli počítat. Dále střelba a její úspěšnost šla rapidně dolů. Zatímco v sezóně 2015/2016 jsme nasázeli do soupeřova koše průměrně 84,85 bodu/zápas, tak tato sezóna pouze 71,50 bodu/zápas. Střelba z dlouhé vzdálenosti to samé, vyjádřeno čísly 130 trojek v 2015/2016 oproti 89 trojkám v 2016/2017. Jediné, kde si držíme standard (i když špatný) jsou trestné hody (58%). V loňské sezóně jsme velmi často urvali výhru v poslední čtvrtině, letos jsme při prohrách poslední čtvrtinu jen dohrávali, protože jsme ztráceli hlavně při nástupech do druhých poločasů.
     Pro příští sezónu je jediným přáním, abychom se scházeli v hojnějším počtu. Bylo by fajn doplnit tým o mladší hráče. A také přinést do týmu větší klid při zápasech. Těch technických a v posledním zápase i vyloučení bylo opravdu dost.
     Děkujeme našim fanouškům za přízeň. Budeme rádi, když nám zůstanete věrni i pro sezóny příští.