Zápas ve Varnsdorfu jako na houpačce

08.12.2018 14:05

Včera jsme nastoupili k dalšímu zápasu Severočeské basketbalové ligy na půdě Slovanu Varnsdorf. Domácí jsou doma velmi nepříjemným soupeřem. Do utkání jsme vstoupili fantasticky. Během 3 minut vedeme 0:11 a domácí si berou čas na oddech. Jak už to bývá, tak se necháváme ukolébat a do konce čtvrtiny je skóre na výsledkové tabuli srovnané na 23:23.

Druhá čtvrtina a hlavně její závěr je pro nás doslova jako z hororu. Ještě 3 minuty před poločasem svítí na tabuli 35:33 po trojce Žaldyho, ale pak přijde náš totální blackout. Domácím doslova narostla křídla. Několika jednoduchými koši z brejku zakončují doslova v exhibičním tempu a za obrovského aplausu domácích fanoušků uzavírají do poločasu sérií 18:4. Dobře rozehraný zápas končí poločasovým výsledkem 53:37. V tu chvíli by na naše vítězství vsadil jen nejvěrnější fanoušek.

Velmi emotivní poločasový pohovor trenéra Jelena, kde opravdu moc chvály být nemohlo, nás ovšem nakopl k heroickému výkonu v poločase druhém. Vsadili jsme na zkušenost a poslali na hřiště to nejstarší, co máme k dispozici. Výsledek se rychle dostavil. Velmi kvalitní obrana a také trpělivá hra v útoku bez chyb nás rychle vrací do zápasu. V obraně makáme na doraz a přidá se konečně úspěšná střelba z dálky. Navíc po prostřídání se přidávají i naši mladí hráči. Když v posledních vteřinách čtvrtiny po zdánlivě ztraceném míči zabojujeme na zemi a s klaksonem dáváme trojku, tak výsledkem je doslova smetení domácích 6:33 za tuto čtvrtinu!!! Před posledním hracím obdobím vedeme 59:70.

Do závěru zápasu vstupujeme s předsevzetím, že poslední desetiminutovku chceme odehrát zkušeně. Tlak byl nyní na domácích. Ti vytahují obranu po celém hřišti, ale ani to už nás nedokáže z "laufu" vykolejit. Zkušeně hrajeme útok na 18-20 vteřin. Navíc varnsdorfští trochu ztrácí nervy a na jejich straně se kupí fauly. Ačkoli šestky nejsou naše silná stránka, tak stále držíme odstup na 10-12 bodech. I za tuto čtvrtinu dovolíme domácím v útoku málo. Celkově je druhý poločas zlomový a za výkon právě ve druhé půli jsme si výhru zasloužili. Byl to zápas dvou poločasů. Zatímco první plně v režii domácích 53:37, tak v druhém domácí deklasujeme 18:46!!

Poslední zápas roku 2018 odehrajeme příští pátek 14.12. od 19.00 doma proti BA Louny. Zveme tedy všechny naše fanoušky.

TJ Slovan Varnsdorf - SLUNETA Ústí nad Labem 71 : 83 (23 : 23, 30 : 14, 6 : 33, 12 : 13)

Varnsdorf: Lehroch 24, Vakulenko 12, Buben 10, Zamrzla 7,…..

TH: 14/8 (57,1%)

SLUNETA: Zajíc 18 (3 x 3, 8/5), Bár J. 18 (1 x 3, 9/3), Sedlák 16 (4 x 3), Sobotka 12 (8/4), Feigl 8 (8/4), Žalud 7 (2 x 3, 2/1), Bartoš 2, Andrenacci 2, Fiala 0, Jeřábek nenastoupil

TH: 35/17 (48,6%)

Rozhodovali: Mašek, Poživil (místy necitlivě na obě strany)

Diváci: 70 (jako vždy bouřlivá atmosféra)