Začali jsme s basketem

28.08.2012 11:17

      Už od začátku minulého týdne jsme se přesunuli do SPORTCENTRA SLUNETA a po dlouhé fotbalové přípravě, kdy jsme nabírali hlavně fyzickou kondici, jsme opět vzali míče do rukou a začali s basketem. První tréninky byly plné nasazení a bylo vidět, že všichni hráči chtějí makat. Příprava bude letos delší. Po loňském třetím místě chceme opět atakovat první příčku v soutěži a proto jsme tomu přizpůsobili i přípravu. Celkově chceme pokračovat v nově nastoleném trendu tréninkových jednotek, ve kterých se více věnujeme střelbě a právě kondici, která nám zejména proti věkově mladším týmům v minulé sezóně chyběla.

Hlavní kostra týmu se nemění. Tým byl doplněn pouze o navrátilce Pavla "Bofku" Oswalda. S otazníkem stále zůstává start Honzy "Melouna" Malatince, který musel po loňském velkém návratu k basketu opět trochu "přibrzdit" díky zraněním, která jej sužují poslední roky jeho basketbalové kariéry. Klasickým problémem, se kterým se potýkáme již delší dobu, je častá absence hráčů kvůli pracovním povinnostem. Rádi bychom tuto oblast letos lépe zvládli. Loňskou sezónu jsme se ani jednou nesešli v nejsilnějším možném složení, což bylo i důvodem některých porážek.  

Přípravné zápasy nás teprve čekají. V polovině září jedeme opět na turnaj do bavorského Memmingenu. Bude to již naše třetí účast. Po dvou druhých místech bychom rádi turnaj vyhráli. Celkově však tento turnaj je pro nás důležitý z hlediska seznámení se se zápasovým tempem. Ostatní týmy jsou většinou složené z mladých, běhavých hráčů, což z hlediska přípravy je přesně to, co potřebujeme před startem soutěže. Před odjezdem na turnaj zkusíme domluvit ještě nějaké přípravné utkání.