Z Lipska vezeme první místo

16.09.2013 13:12

      Devátý ročník AUTOMATION Cupu zná vítěze, je to SLUNETA Ústí nad Labem. Podařilo se nám vyhrát základní skupinu, byť jsme jedno utkání s Lepzig Eagles prohráli. Vše nasvědčovalo tomu, že skončíme ve skupině druzí, ale nedělní zápasy se lipským orlům vůbec nevydařily, skončili ve skupině A až třetí a následně prohráli i své čtvrtfinálové utkání. Náš tým tedy do vyřazovacích bojů vstoupil z prvního místa a s přehledem vyhrál  čtvrtfinále a semifinále. Finále nabídlo vynikající basketbal a naši borci porazili celek BC Dresden, který hraje celostátní soutěž (2.regionální liga), do té doby na turnaji neprohrál a s přehledem „válcoval“ všechny soupeře. Tým z Drážďan měl výškovou převahu, ale o něco slabší rozehrávku. Nám se zejména v druhé půli dařilo rychlostí a výbornou obranou eliminovat jejich střelce a útočný doskok. Výsledkem je naše prvenství na kvalitně obsazeném turnaji a bezesporu dobrá příprava před zápasy Severočeské ligy. Náš tým byl úspěšný i v jedné ze dvou individuálních disciplín, střelbě za tři body, kdy na třetím místě skončil Pavel Oswald. Každé utkání turnaje se hrálo na 2 x 10 minut hrubého času, vyjma vypnutí času během timeoutů  a posledních dvou minut druhé půle. Turnaj byl výborně organizován, za což patří organizátorům z SV Automation velký dík. Fotogalerii z turnaje naleznete ZDE.

Výsledky našeho celku:

Skupina A

SLUNETA - Dresden Titans II 20 : 15 (7 : 8)
SLUNETA - SV Automation 61 Leipzig I 15 : 8 (4 : 2)
SLUNETA - HTW Dresden 32 : 18 (14 : 8)
SLUNETA - BBV Leipzig Eagles II 20 : 25 (10 : 11)
SLUNETA – BV Chemnitz III 29 : 9 (14 : 2)

Čtvrtfinále

SLUNETA - SV Automation 61 Leipzig II 24 : 9 (8 : 6)

Semifinále

SLUNETA - SC Eintracht Schkeuditz 42 : 10 (20 : 1)

Finále

SLUNETA – BC Dresden 26 : 24 (11 : 15)