Vyhráváme základní část bez ztráty kytičky

15.02.2015 21:17

Těžký zápas v Liberci jsme zvládli. Hráči Slavie nastoupili v plné síle, v případě vítězství se totiž mohli probojovat do elitní čtyřky s právem začít čtvrtfinálovou sérii doma. V prvních dvaceti minutách se domácím dařilo a výsledkem bylo jejich vedení o devět bodů. Náš tým v této fázi brzdilo příliš mnoho zbytečných ztrát a špatná spolupráce v obraně. I začátek třetí čtvrtiny zápasu vyšel domácím skvěle a ve třetí minutě vedli o čtrnáct bodů (54 : 40). Pak padly naše dvě trojky, zlepšila se práce v útoku i obraně a postupně jsme srovnávali skóre. Poslední část utkání jsme zvládli na výbornou a přestože jsme zápas odehráli v šesti, tak jsme mladší a výrazně vyšší tým domácích fyzicky a herně přehráli. K obratu zavelel svým výkonem Petr Feigl, kterému výtečně sekundoval Tonda Pištěcký, který v obraně zvládl 212 cm vysokého Kurimského.

První utkání play-off sehrajeme na domácí palubovce SPORTCENTRA SLUNETA proti BNK Most v pátek 20.2.2015 od 20,00. Vyřazovací část soutěže se hraje na dvě vítězná utkání.

VSK Slavia TU Liberec - SLUNETA Ústí nad Labem 76 : 84 (22 : 23, 24 : 14, 12 : 17, 18 : 30)

Liberec: Zázvorka 22, Janota 18, Kurimský 12, Vonička 12,….

TH: 16/11 (68,8%)

SLUNETA: Feigl 36 (2 x 3, 11/10), Pištěcký 23 (13/7), Bartoš 8 (2 x 3, 4/2), Fiala 8 (4/4), Výborný 7 (1 x 3, 2/2), Andrenacci 2

TH: 34/25 (73,5%)

Rozhodčí: Boček, Hošek