Výhra nad vysokoškoláky z Liberce, ale...

20.11.2016 22:31

Páteční zápas s USK Slávií Liberec nám opět ukázal, že letošní sezóna nás zatím nezastihla v dobré formě. Jen velmi těžko navazujeme na výkony z té loňské, kterou jsme prošli s jistotou až k titulu. Ale pojďme popořadě. Hosté přijeli 10 minut před startem zápasu a jen velmi pomalu se trousili na palubovku. Tomu i odpovídal vstup do utkání. Z naší strany výborný doskok pod naším košem a rychlý protiútok znamená vedení po první čtvrtině 29:7. Nic v tuto chvíli nenasvědčovalo tomu, že by zápas mohl skončit jednociferným rozdílem. Od druhé čtvrtiny se naše lehkost vytratila a opět jsme pomalu, ale jistě přecházeli k profesorské pomalé hře. Tento styl nám vůbec nesvědčí. Naším přístupem a tempem hry jsme povolili soupeři bod po bodu vysoké manko stahovat. Druhá půle byla z naší strany místy už čirým zoufalstvím. Velké množství ztrát, špatné nabírání hráčů na doskoku a špatná komunikace v obraně. To vše udělalo ze zápasu zbytečné drama. Závěr jsme uhráli díky zkušenosti a také ubývajícím silám soupeře, který přijel v šesti lidech. Celkově je nutné, abychom přístup k zápasům a také tréninkům přehodnotili.

Další domácí utkání Severočeské ligy odehrajeme v pátek 2.12.2016 s týmem Slavoj BK Litoměřice „C“. Zápas začíná ve SPORTCENTRU SLUNETA tradičně od 20,00. Srdečně Vás zveme.

SLUNETA Ústí nad Labem – USK Slavia Liberec 70 : 62 (29 : 7, 13 : 15, 19 : 27, 9 : 13)

SLUNETA: Pištěcký 14 (6/4), Vorlíček 13 (7/3), Žalud 12 (2 x 3), Bartoš 10 (8/6), Zajíc 9 (1 x 3, 2/2), Feigl 8, Svoboda 2, Zikmund 2, Vágner 0 (2/0), Andrenacci 0, Jeřábek 0

TH: 25/15 (60,0%)

Liberec: Plašil 34, Vonička 9, Mraček 8, Janota 7,...

TH: 25/13 (52,0%)

Rozhodčí: Hendrych, Rosenberger