Výhra s Varnsdorfem se nerodila lehce

19.11.2019 13:34

Zápasy se Slovanem Varnsdorf byly vždy tvrdé, ale fér. Bylo tomu i tentokrát. Hosté přijeli ve své značně omlazené sestavě po tom, co jejich hlavní opory ukončily sportovní kariéry. U nás je sestava také úplně jiná než tomu bylo ve zlatém období našeho týmu. Každopádně hosté vstoupili do zápasu velmi aktivně a hlavně díky neustálému pohybu nám dělali problémy na obranném doskoku a také při jejich rychlém přechodu na útočnou polovinu. První čtvrtinu zaslouženě vyhrávají 16:21. Ani druhá čtvrtina nepřináší z naší strany zlepšení. Obranu sice přitvrdíme, ale v útoku se trápíme. Poločasové skóre je tedy 33:35.
     Druhá půle přinese našich pár povedených akcí a pomalu se před soupeře dostáváme. Po třech čtvrtinách vedeme o 6 bodů (56:50). Poslední hrací období dojde hostům přece jen trochu síla i energie. Nakonec vyhráváme rozdílem 19 bodů. Závěrečné skóre neodpovídá průběhu utkání, protože hosté opravdu "kousali" téměř po celý zápas. Výborný zápas odehrál Michal Sedlák, kterému se jako jedinému povedlo trefit z dálky. U ostatních to byl místy zmar. Opět několik neproměněných šoupáků. Toto nás sráží celou tuto sezónu. Nyní se hřejeme na prvním místě tabulky skupiny A, ale další zápas bude klíčový, kdy hostíme v pátek 22.11. od 20:00 Slávii Liberec, kde jsme si připsali zatím jedinou smolnou porážku o 1 bod (78:77).

SLUNETA Ústí nad Labem - Slovan Varnsdorf 82:63 (16:21, 33:35, 56:50)

Body SLUNETA: Sedlák 36 (3x3, 14/11), Bár 18 (2x3, 4/2), Anderla 13 (6/3), Pištěcký 12 (6/4), Feigl 2, Vágner 2 (2/2), Fiala 1 (2/1), Andrenacci, Zikmund, Mudroch všichni bez bodu