Vrtochům libereckého trenéra navzdory...

13.11.2017 07:52

V pátek nás čekal zápas v Liberci. Ačkoli soupiska před srazem čítala 12 jmen, tak nakonec náš celek vyrazil jen v 9 hráčích. Na poslední chvíli vypadli Martin Wagner (nachlazení), Jiří Vágner (pracovní povinnosti) a Pavel Andrenacci (nemoc). Vysokoškoláci mají proti nám mladý dravý tým, ale průběh zápasu tomu odpovídal jen v prvních minutách. To vstoupili domácí do zápasu dle předpokladů. Tvrdou hrou do koše byli úspěšní snad prvních 10 útoků v řadě, kdy se nám je nepodařilo ubránit. Jakmile jsme se z prvního náporu "oklepali", tak začal náš velký koncert. Zvýšená aktivita v obraně obrátila vývoj zápasu úplně naruby a univerzitní tým z Liberce jen těžko odvracel laviny rychlých protiútoků. Do poločasu narostlo naše vedení na 20 bodů. Ačkoli by se mohlo zdát, že poločasová přestávka mohla domácí trochu nakopnout, tak díky rozhodnutí domácího trenéra Klímy se stal přesný opak. Vynucená 15-ti minutová pauza a nepřetržité rozcvičování domácích hráčů (trenér domácích to tak chtěl, ačkoli jeho svěřenci a my jsme chtěli hrát) zavinila ještě větší únavu a ještě pomalejší návrat do obrany. K tomu se přidala nepříliš úspěšná zónová obrana a třicetibodový výprask byl na světě.
      Nutno napsat, že náš tým po delší době předvedl kvalitní výkon na obou polovinách hřiště a i střelba z delší a střední vzdálenosti byla pro tuto sezónu vysoce nadstandardní.

A hned zítra, tedy v úterý 14.11.2017 přijďte na další zápas Severočeské ligy, ve kterém hostíme na domácí palubovce SPORTCENTRA SLUNETA Slavoj BK Litoměřice. Zápas začíná ve 20,00.

USK Slavia Liberec - SLUNETA Ústí nad Labem 79 : 108 (24 : 26, 12 : 29, 20 : 22, 23 : 31)

Liberec: Babák 19, Mraček 19, Novák 14, Novotný 14,….

TH: 6/4 (66,7%)

SLUNETA: Fiala 29 (4 x 3, 6/5), Vorlíček 22 (10/6), Bár Jakub 22 (4 x 3), Sedlák 16 (2 x 3), Zajíc 10, Bartoš 6 (1/0), Výborný 3 (1 x 3), Jeřábek 0

TH: 17/11 (64,7%)

Rozhodčí: Šikner, Menšík