Vítězství v Liberci se nerodilo lehce

27.01.2014 14:41

Zápas v Liberci nás prověřil více, než jsme čekali. Na vině bylo hned několik faktorů. Liberec nastoupil do utkání s tím, že nemá co ztratit a také to, že některé situace, zejména v obraně, jsme řešili přinejmenším nešťastně a bez dobré zápasové koncentrace. Ačkoli jsme celý zápas vedli, tak Liberečtí ukazovali svoji neutuchající houževnatost. Dobrým pohybem a agresivitou na útočném doskoku drželi neustále krok s naším týmem. Když už to vypadalo, že se dostáváme do bezpečného vedení (místy + 16 bodů), tak domácí úspěšnými střelami dokázali své manko stáhnout. V poslední čtvrtině dokonce na rozdíl pouhých 5 bodů, ale náš zkušený tým již obrat nedopustil.

Další utkání hrajeme v pátek 7. února od 20,00 ve SPORTCENTRU SLUNETA proti BK Horejsek Děčín. Tento mladý tým produkuje atraktivní a rychlý basketbal. Utkání nás tedy rozhodně prověří před možným startem v play-off. Vzájemný zápas v Děčíně jsme vyhráli, ale je nutné uznat, že to bylo i díky zkratu domácích, kteří poslední tři minuty prohráli 0:18.

VSK Slávia TU Liberec - SLUNETA Ústí nad Labem 78 : 84 (16 : 24, 12 : 18, 18 : 18, 32 : 24)

Liberec: Smeták 31, Vonička 11, Zmeškal 11, Zázvorka 11,….

TH: 20/15 (75,0%)

SLUNETA: Hrubý 31 (10/8), Zajíc 17 (1 x 3, 10/8), Výborný 12 (2 x 3, 2/2), Pištěcký 9 (9/7), Bartoš 8 (2 x 3), Feigl 4, Vágner 2, Andrenacci 1 (2/1), Pecina 0

TH: 33/26 (78,8%)

Rozhodčí: Poživil, Šikner