V oslabené sestavě jsme v Lounech neměli šanci

12.12.2015 16:51

Nebývá to zvykem, abychom prohráli takovým rozdílem, ale poslední zápas roku 2015 pro nás nedopadl dobře a vlastně je otázkou, zda mohl dopadnout lépe. Na utkání jsme odjížděli v pouhých sedmi lidech. Chybělo hned několik opor týmu a to Jirka Fiala, Martin Stavěl (oba studium trenérské  "A" licence), Pavel Zajíc, Tonda Pištěcký (oba trenérské povinnosti v klubu), Marek Vorlíček, Honza Mudroch, Míra Bár, Marek Zikmund a Pavel Bartoš (většinou pracovní povinnosti). To je výčet chybějících hráčů. Zápas jsme sice začali trojkou a ujali se vedení, ale to z naší strany bylo naposledy. Pak převzali iniciativu domácí, kteří nastoupili bez podkošového Vacka. Rychlou hrou, dravým útočným doskokem a relativně vysokou úspěšností střelby navyšovali krok po kroku náskok. Nejvyšší rozdíl byl na konci 3.čtvrtiny, kdy na ukazateli skóre svítilo 70 : 41 pro domácí. Poslední čtvrtina se ve své podstatě už jen odehrála. V té se nám podařilo výsledek trochu zkorigovat na konečných 84:59. Rok 2015 tedy zakončujeme s bilancí 8 vítězství a jedné porážky na prvním místě Severočeské ligy. Naposledy jsme více jak dvaceti bodovým rozdílem prohráli v sezóně 2007/08 se Slovanem Varnsdorf v prvním kole play-off. Přesto jsme nakonec dokráčeli až na vrchol.

Další zápasy budeme hrát až po novém roce. Máme nyní pauzu až do 8.ledna, kdy budeme hostit družstvo Litoměřic.

Basket Academy Louny - SLUNETA Ústí nad Labem 84 : 59 (27 : 14, 17 : 11, 26 : 16, 14 : 18)

Louny: Sedláček 24, Vít 16, Jakeš 14, Hnátek 13,…

TH: 7/3 (42,9%)

SLUNETA: Feigl 22 (3 x 3, 7/5), Výborný 12 (1 x 3, 4/3), Pecina 11 (2/1) Andrenacci 7 (4/1), Vágner 6, Jeřábek 1 (1/0), Jelínek 0

TH: 19/11 (57,9%)

Rozhodčí: Anton, Bohata