V Memmingenu opět druzí

12.09.2011 21:32

I v letošním roce jsme na turnaji v bavorském Memmingenu obsadili druhé místo. Po dohodě jsme oba zápasy s domácími odehráli pouze s „A“ týmem, jelikož záloha domácích byla složena hlavně z mladých hráčů juniorky a utkání s nimi by nepřineslo nic ani jedné straně.

První utkání jsme odehráli proti domácímu TV Memmingen. V hlavách hráčů německého celku byla těsná porážka 76:80 z loňského roku a proto motivace porazit poprvé náš celek byla vysoká. Úvod utkání také vyšel lépe právě domácím, kteří zvýšenou aktivitou šli do vedení, které udrželi až do konce 1.čtvrtiny. Od druhé čtvrtiny se začala projevovat naše zkušenost. Zagresivnění obrany přimělo domácí hráče ke ztrátám a náš celek těžil z rychlých protiútoků a z jednoduchého zakončení. Desetibodové vedení v poločasu zápasu bylo tedy logickým vyústěním. Druhý poločas začali memmingenští opět nátlakem, ale vedení našeho týmu se stále pohybovalo v rozmezí 6-10 bodů. V poslední čtvrtině už náš tým zkušeně držel náskok a utkání jsem dovedli do vítězného konce. Ani ve druhém vzájemném utkání se domácím nepodařilo náš celek porazit.

TV Memmingen - SLUNETA Ústí nad Labem 58 : 65 (20 : 19, 8 : 19, 21 : 19, 9 : 8)

SLUNETA: Dvořáček 17 (7/5), Stavěl 15 (5 x 3, 2/0), Žalud 12 (2 x 3), Feigl 8 (1 x 3, 4/1), Výborný 3 (4/1), Pecina 3 (2/1), Fiala 3 (2/1), Mrázek 2, Andrenacci 2 (1/0), Bína 0

TH: 21/9 (42,9 %)

Druhým soupeřem sobotního dne byl švýcarský BC Wintherthur. Družstvo složené převážně z hráčů U20, hrajících nejvyšší dorosteneckou soutěž Švýcarska a doplněné dvěma hráči mužské kategorie se ukazovalo jako velmi dobře fyzicky připravené. To se také projevilo i v utkání. Náš tým, který již byl unavený z ranního zápasu proti domácím, vydržel s "mladíky" běhat pouze část každého z poločasů. Kvalita herního pojetí v postupném útoku byla spíše na naší straně. Je ale třeba ocenit nadšení pro hru právě švýcarského celku. Po celých 40 minut zápasu hráli fyzicky na 100% a ani jednou se v utkání nestalo, že by některý z hráčů cokoliv vypustil. Prohra o 19 bodů nás mrzela, ale z hlediska fyzické přípravy se jednalo o velmi kvalitní zápas. V Severočeské lize se s takovou intenzitou obrany a rychlostí přechodu do útoku nesetkáváme.

BC Winterthur - SLUNETA Ústí nad Labem 81 : 62 (23 : 21, 22 : 14, 13 : 13, 23 : 14)

SLUNETA: Stavěl 21 (2 x 3, 4/1), Dvořáček 10 (4/4), Mrázek 9 (2 x 3, 2/1), Žalud 7 (4/3), Pecina 6, Výborný 5 (1 x 3), Feigl 3 (2/1), Andrenacci 1 (4/1), Fiala 0

TH: 21/11 (52,4 %)

V neděli nás čekalo poslední utkání a opět byli naším soupeřem hráči TV Memmingen. Na nás byla vidět jasná únava ze sobotního programu a jen velmi těžko jsme hledali sílu pro další zápas. Navíc Martin Stavěl byl mírně zraněn a proto nebyl k utkání 100% připraven. Domácí hnáni motivací náš celek konečně porazit, vlétli do první desetiminutovky aktivně, ale tento nápor se nám podařilo zastavit a čtvrtinu uzavřít vedením o 1 bod. Do poločasu bylo utkání vyrovnané a před velkou přestávkou byl rozdíl +5 bodů z našeho pohledu. Druhý poločas však byl již plně v naší režii. Rychlými protiútoky a 5 úspěšnými trojkami v rychlém sledu jsme soupeři odskočili a zbytek utkání již plně kontrolovali. Výsledek, který znamenal výhru o 18 bodů přidělal další vrásky domácímu trenérovi a prodloužil naší sérii vítězství nad TV Memmingen už na 3 utkání.

TV Memmingen - SLUNETA Ústí nad Labem 64 : 82 (14 : 15, 18 : 22, 15 : 20, 17 : 25)

SLUNETA: Mrázek 17 (5 x 3), Dvořáček 15 (1 x 3, 3/2), Žalud 13 (2 x 3, 1/1), Feigl 12, Výborný 10 (2 x 3), Andrenacci 7 (2/1), Fiala 5 (1 x 3), Stavěl 2, Bína 1 (2/1), Pecina 0

TH: 8/5 (62,5 %)