Úvodní výhra nad vysokoškoláky z Liberce

01.10.2018 09:16

Máme za sebou první soutěžní zápas sezóny a byl vítězný. Náš tým nastoupil v hodně omlazené sestavě a to mělo pozitivní vliv na rychlost našeho družstva. Hlavně v prvním poločase jsme se prosazovali z rychlého protiútoku a naše vedení rychle nastoupalo až na poločasových 48:29. Hlavním aspektem kvalitní první půle byla velmi slušná obrana, obranný doskok a rychlý úprk ke koši libereckých s úspěšným zakončením.

Do druhé půle soupeř postavil zónovou obranu s hlavním cílem přibrzdit rychlost našeho týmu. To se mu vcelku podařilo. Ačkoli jsme si i při postupném útoku dokázali připravit otevřené střely, tak jsme pozice nedokázali využít. I díky tomu se soupeř dokázal přiblížit na rozdíl 9 bodů ve 3.minutě posledního hracího období. Konec jsme však zahráli relativně zkušeně a zápas dovedli do vítězného konce.

V dalším utkání nás čeká na domácí palubovce v pátek 5.10.2018 od 20:00 TJ Slovan Varnsdorf, který si v prvním kole překvapivě jasně poradil s BA Louny.

SLUNETA Ústí nad Labem - USK Slávia Liberec 73:59 (27:15, 48:29,  61:48)

Body SLUNETA: Sedlák 23 (4x3, 4/3), Anderla 18 (4/2), Bár J. 12 (2x3, 2/0), Zajíc 5 (2/0), Feigl 4, Sobotka 4, Wagner 3 (2/1), Fiala 2, Andrenacci 2, Hálek a Zikmund 0

Body Liberec: Mraček 17, Babak 12, Šviha 8, Bahník 7....

Rozhodovali: Josefus, Pazourek (pískali dobře)