Utkání ve Varnsdorfu jsme nezvládli

16.01.2012 09:25

Ačkoli náš tým odjížděl poprvé za celou sezónu téměř v plném složení (chyběli Bína pro pracovní povinnosti a Malatinec díky zranění kolene), tak se nám ve Varnsdorfu zápas nevydařil. Zónová obrana nám sice pro vytvoření střelecké pozice nedělala až tak velké problémy, ale neúspěšná střelba ze střední a dlouhé vzdálenosti byla hlavním důvodem porážky. Světlým momentem z naší strany byla 2.čtvrtina, kdy jsme soupeře zatlačili aktivní obranou a díky tomu jsme v poločase vedli o 5 bodů (33:38). Vstup do druhé poloviny utkání se nám však, hlavně v útoku, nevydařil a domácí díky trestným hodům skóre otočili. V závěru zápasu jsme už na velmi aktivně hrající domácí nestačili a utkání se poslední 3 minuty dohrávalo. Škoda jen, že výkon rozhodčích nebyl dobrý a utkání tak bylo zbytečně nervózní (3 technické chyby na naší straně jsou toho důkazem). Domácímu vítězství aplaudovala tradičně velmi dobře zaplněná varnsdorfská hala. Věříme, že tento nezdar bude pro nás impulsem do dalších utkání. To další hrajeme doma 28.ledna proti BNK Most od 20 hodin.

TJ Slovan Varnsdorf - SLUNETA Ústí nad Labem 82:71 (20:13, 33:38, 52:51)

Střelci Varnsdorf: Šišulák 19, Voráček J. 17, Novotný 16, Buben 15

Střelci SLUNETA: Žalud 15 (3x3, 3/2), Mrázek 15 (3x3), Zajíc 13 (1x3, 6/4), Feigl 8, Andrenacci 7 (1x3), Výborný 6, Krombholz 5 (1x3, 4/2), Pecina 2, Stavěl 0, Bartoš 0, Fiala 0