Úspěšná sobota

31.01.2010 15:42

Těžké utkání s dobrým koncem jsme odehráli ve Varnsdorfu. Domácí povzbuzeni předchozími výhrami nastoupili v nejsilnější možné sestavě. Nám naopak chyběla hned čtveřice hráčů základní sestavy (Mrázek, Žalud, Stavěl, Bína). První čtvrtina byla jasně v režii domácích, druhá zase v naší. V druhém poločase nasadili domácí zónovou obranu a postupně začali náš náskok stahovat. Utkání vrcholilo dramatickou koncovkou, v sedmé minutě poslední čtvrtiny jsme vedli o čtyři body (62 : 66), domácí zásluhou nejlepšího hráče utkání Voráčka vstřelili dvě trojky a šli do vedení o dva body. Z následného útoku jsme zaznamenali jen bod z trestného hodu (Petr Feigl) a domácí přidali ihned další koš. Náš tým zareagoval úspěšnou trojkou Honzy Freieslebena (70 : 70) a ještě se nám podařilo získat znovu balón. Martin Pecina byl faulován, ale bohužel ani jeden trestný hod neznamenal změnu skóre v náš prospěch. Domácí doskočili a čtyřicet vteřin před koncem řádné hrací doby měli možnost jít znovu do vedení, nicméně domácí Boháč místo střely volil přihrávku na dalšího spoluhráče, která ale k naší radosti nenašla adresáta. Dvacet čtyři vteřin před koncem si domácí trenér bere oddechový čas a zcela nepochopitelně stanovuje taktiku zatažené osobní obrany bez faulování našich hráčů. Pavel Zajíc tedy osmnáct vteřin dribluje a nakonec volí nájezd do koše s vyhozením na Honzu Freieslebena, který s klaksonem dává svou čtvrtou trojku v utkání. Náš tým je třeba pochválit za nezměrnou bojovnost a dobrou střelbu trestných hodů. Vzhledem k prohře do té doby vedoucích Litoměřic na palubovce USK Ústí nad Labem o čtyři body (73 : 69), se náš tým posouvá na první místo tabulky Severočeské ligy. Všechny tři týmy, tedy my, Litoměřice a USK mají stejnou bilanci výher a proher (9 – 3), ale náš tým má s oběma soupeři nejlepší bilanci vzájemných zápasů (s USK + 12, s Litoměřicemi + 7).

Statistika:

TJ Slovan Varnsdorf - SLUNETA Ústí nad Labem 70 : 73 (19 : 10, 15 : 31, 17 : 15, 19 : 17)

Varnsdorf: Voráček 27, Buben 12, Činka 9, Boháč 9....

TH: 24/11 (46%)

SLUNETA: Feigl 19 (5/3), Freiesleben 19 (4 x 3, 3/3), Zajíc 17 (3 x 3, 5/4), Fiala 11 (1 x 3, 2/2), Andrenacci 4 (2/2), Pecina 3, Vágner 0, Matys 0

TH: 21/15 (71%)