Upracované, ale zasloužené vítězství nad Teplicemi

05.12.2015 09:26

Těžké utkání nás čekalo včera večer ve Sportcentru. Zavítal k nám aktuálně druhý tým tabulky, který měl v sezóně pouze jedinou porážku z prvního kola a to práve s námi (53:59). Už v prvním vzájemném zápase nepadlo moc bodů a včera tomu nebylo jinak. Ale pojďme od začátku. V našem týmu absentoval Martin Stavěl, Marek Zikmund a dlouhodobě zraněný Michal Žalud. Za to hosté se sešli v nejsilnější možné sestavě. Začátek byl opatrný z obou stran. Hosté hned v prvních minutách "zapařili" tři jasné šance a taky proto jsme šli do vedení, Teplice však hru srovnaly a v 5.minutě se ujaly prvního a taky posledního vedení v zápase 7:6. V závěru první čtvrtiny odskakujeme a vyhráváme první dějství 22:14. Ve 2.čtvrtině jsme nejdřív dokázali ještě více navýšit vedení na 32:20, ale hosté zlepšenou hrou končí poločas minišňůrou 8:4 a uzavírají tak druhé dějství (36:28). Druhá půle byla střelecky ještě horší. Oběma družstvům se nedařila střelba z delší vzdálenosti (trojky za celý zápas 3:2). Když už to vypadá, že začínáme mít zápas pod kontrolou (45:30), tak zase na nějaký čas střelecky úplně vypadneme z rytmu a hosté opět dotáhnou (45:38 po třech čtvrtinách). Poslední dějství zvládáme i díky několika jednoduchým košům z rychlého protiútoku a nakonec vyhráváme. S ohledem na to, že jsme ve své podstatě vedli celý zápas, tak se dá výhra považovat za zaslouženou. Celkově však utkání bylo z obou stran plné nepřesností a obě družstva byla střelecky z dálky doslova impotentní. Každopádně nadále vévodíme tabulce bez jediné porážky a díky této výhře odskakujeme v tabulce právě Teplicím, které jsou s dvěma porážkami druhé.

Další zápas hrajeme v Lounech příští pátek (11.12.2015), kde nás nečeká také nic jednoduchého. Hraje se od 18,00 na palubovce nově zrekonstruované tělocvičny 4. ZŠ, Přemyslovců 2209.

SLUNETA - BK Teplice 60 : 50 (22 : 14, 14 : 14, 9 : 10, 15 : 12)

SLUNETA: Feigl 20 (1x3, 7/7), Zajíc 10 (1/0), Pištěcký 10 (5/4), Výborný 5 (1x3, 1/0), Vorlíček 4, Fiala 4, Andrenacci 3 (1x3), Mudroch 2 (2/2), Pecina 2, Jeřábek 0 (1/0), Bartoš 0

TH: 17/13 (76,5%)

Teplice: Mašek 14, Gaisler M. 8, Gaisler O. 6, Wiedner 6...

TH: 8/6 (75,0%)