"Upachtěné" vítězství nad děčínskou Juniorkou

01.12.2019 12:14

Poslední a zároveň přeložený domácí zápas kalendářního roku 2019 jsme odehráli s děčínskou Juniorkou (původně se mělo hrát 13.12.). Nastoupili jsme bez Tondy Pištěckého a Jirky Fialy. Do utkání jsme vstoupili výborně a rychlou hrou jdeme rychle do vedení 10:2. Pak příchází naše hluchá chvíle v útoku, kdy doslova zapálíme několik jasných šoupáků. To je naše bolest od začátku sezóny. Touto nemouhoucností dostáváme soupeře zpátky do hry a ten dvěma slepenými trojkami Kuby Důry rychle dotahuje skóre. Víme, že právě těnto hráč a zkušený matador Randýsek jsou velmi nebezpeční sřelci z trojkové vzdálenosti. I přesto laxně přistupujeme k jejich obraně. Poločas prohráváme 34:37 a jasnými faktory tohoto výsledku jsou neproměňování 100% šancí, klasicky tragické trestné hody a také obranný doskok. Hosté několikrát útočí i 3-4x za sebou.

Druhá půle už se hraje vabank. Zkvalitníme obranu i obranný doskok, ale v útoku se nadále neskutečně trápíme. Zahazujeme další šance, neproměňujeme otevřené střely za tři body. Poslední minuta se doslova infarktová. Prohráváme 60:63 a bereme tajm. Po něm zahrajeme akci na trojku pro Michala Sedláka a ten konečně proměňuje a navíc je při pokusu faulován. Následnou šestkou posílá náš tým do vedení a na řadě je Děčín. Díky dobré obraně získáváme míč a čas v tuto chvíli běží pro nás. Pak ale nesmyslně opět přícházíme vlastní chybou o míč a poslední útok je tak na hostech. Ti si dojdou pro faul 10 vteřin před koncem a mají tím možnost jít dvěma šetkami do vedení. Naštěstí nepromeňují ani jednu, nám se podaří doskočit a utkání pak již dohrajeme.

Tímto zápasem jsme si více méně zajistili postup do skupiny nejlepších týmů, kteří se utkají o titul Severočeského šampióna. Další zápas hrajeme příští pátek 6.12.2012 na půdě BK Česká Lípa.

SLUNETA Ústí nad Labem - BK Děčín Juniorka 64:63 (23:19, 34:37, 47:45)

Střelci SLUNETA: Sedlák 19 (4x3, 5/3), Anderla 19 (4/1), Bár 15 (1x3, 2/0), Sobotka 6 (2/0), Feigl 5 (1x3), Andrenacci, Vágner a Bartoš neskórovali
Rozhodovali: Tesař (druhý rozhodčí nedorazil)