Umíme i fotbal - 9.ročník Sebuzín Cup

02.08.2009 14:32

     V sobotu 1. srpna přijel vybraný tým baskeťáků, doplněný o některé hosty (Karáčo, Štístek, Lony a Ziky 2 – všichni příjemně překvapili, je vidět, že s několika mistry v sestavě by se dal hrát i v Předlicích slušný fotbal), předvést malou ukázku mistrovského umu, tentokrát v našem doplňkovém letním sportu, ve fotbálku.
  Tradiční a dnes už můžeme říci prestižní turnaj se za účasti 12ti celků hrál na hřišti 20 x 40 metrů, počet hráčů 4 + 1. Boje ve dvou skupinách (do semifinále postupovali první dva celky ze skupin) se rozhořely v 9.00 hodin.
Už od úvodních zápasů se na náš tým soustředila velká pozornost. Netradiční obrané prvky – pro fotbalisty zcela neznámé, skvělé změny tempa hry, elastický přechod do útoku (hlavně v podání Míry), ale zejména obrovské sebevědomí a herní klid z nás brzy učinily miláčky publika.

Výsledky ve skupině: 

Sluneta – Doktoři                 5 : 1

Sluneta – Markovi                 6 : 0

Sluneta – Stará Garda           3 : 1

Sluneta – Střekov „B“           2 : 0

Sluneta – Sebuzín „A“           1 : 1

   Skupinou jsme tedy prošli jako nůž máslem, přičemž jsme splnili i Mrázovo zadání – Porazte všechny kromě domácích. Těm jsme na závěr  věnovali pro ně zcela nezaslouženou remízu, kdy přece jenom trochu rozpolcený Zajda spálil dvě tutovky. Pak ale noční můra domácích beků Ziky krásnou hlavičkou zužitkoval přesný Pécův centr a Sebuzínské áčko vypadlo už ve skupině.
   V semifinále nás čekal výběr místních mladíků pod názvem Gladiátors, kteří zahájili velkým náporem i rychlým gólem. Ještě do přestávky ale Míra nádherně vymetl šibenici, pak to po něm zopakoval Zajda hlavou a následně jsme roztočili s Gladiátory takový kolotoč narážeček a střel, že byli rádi za konečné skóre 4 : 1 pro nás.
   Ve finále proti nám nastoupil výběr ze Střekova, který jsme zdolali už ve skupině. Lítali jak splašení, dostali se do vedení 1 : 0, ale pak se zatáhli a přišel náš typický mistrovský úder, o kterém vědí svoje ve Varnsdorfu, v České Lípě či v Litoměřicích, no a od teď už i na Střekově. Opět Pécův krásný centr a Míra hlavou snad nejhezčí gól na turnaji - 1 : 1. (je vůbec zajímavé, jak jsme dominovali ve hře hlavou na celém turnaji, spoustu – tuším, že asi 4 góly jsme dali hlavou a samozřejmě žádný nedostali). Za chvíli po krásné spolupráci chytře podstřelil jejich golmána Zikiho starší bráška (pan doktor pod Zikiho i naším dohledem vůbec v průběhu turnaje neobyčejně vyzrál), a završil na konečných 2 : 1. Závěrečný zoufalý tlak Střekováků, ale my jsme jim kromě tři čtyř vyložených šancí, které lehce zlikvidoval Karáčo, prakticky nic nedovolili a cenná trofej spolu s vysokou prémií tří plechovek piva na hlavu byla naše.

Sestava našeho týmu

Karáčo v bráně, obrana Péca, Štístek a Lony, útok Míra, Ziky 1 a Ziky 2, Zajda

Trenéři: Bohunka, Starej Bároš, Kubel

Děkujeme též všem manželkám a přítelkyním za podporu při turnaji.

Jinak na závěr nás po finále nadšení fanoušci odnesli na ramenou, zejména miláček místních fanynek Míra musel rozdal celou výstroj a podepisovat se až do roztrhání svého nádherného těla.

Pavel Zajíc

Další info k turnaji, vč. fotografií a videa naleznete ZDE.