Turnaj v Bavorsku velmi kvalitní přípravou

14.09.2010 18:13

      O tomto víkendu jsme se zúčastnili turnaje v bavorském Memmingenu. Jak již bylo zmíněno v předchozím článku, tak se tohoto klání účastnily týmy z Německa - BG Köln a domácí Memmingen a také Dornbirn z rakouské druhé bundesligy. Čekaly nás tedy velmi zajímavé zápasy. Všechna sobotní utkání se hrála na 4x8minut.
 
    V prvním utkání byl naším soupeřem BG Köln, který hraje ve své spolkové zemi (Severní Porýnní - Vestfálsko) Bezirksligu. Tento tým byl složen z mladých hráčů a také podle toho byla stanovena jejich herní taktika. Od samého začátku sázeli na rychlý přechod do útoku, což nám dělalo v úvodu problémy. Velmi časté nedorozumění v obraně dovolovalo soupeři držet krok s naším celkem až do poločasu. Ve druhé půli naše obrana ovšem zavřela dveře ke koši a náš náskok začínal narůstat. Ve čtvrté čtvrtině narost až na 25 bodů. Polevení koncentrace v závěrečných dvou minutách však dovolilo německým protihráčům výsledek zkorigovat na přijatelných 13 bodů rozdílu. Bylo jasně vidět, že první utkání rozhodně patřilo k těm, které jsme neodehráli dle svých možností.
 
    V druhém zápase však náš tým ukázal svoji sílu v plné parádě. Naším soupeřem byl rakouský druholigový Dorbirn, který si i s americkým rozehrávačem Duncanem hravě poradil s domácím Memmingenem o více než 20 bodů. Naší agresivní obranou i velmi kvalitní střelbou z dlouhé vzdálenosti jsme soupeře značně zaskočili a během první čtvrtiny si vypracovali i desetibodový náskok. Do poločasu Dorbirn hlavně i díky trestným hodům skóre téměř srovnal a „do šaten“ se šlo za našeho jednobodového vedení. Utkání však gradovalo v poločase druhém. Dorbirn zlepšil obranu a několika rychlými protiútoky odskočil na patnáctibodový rozdíl. V tuto chvíli se již zdálo, že se do zápasu nedokážeme vrátit. Nemožné se ale stalo skutečností. Opět nalezená střelecká muška přinesla několik úspěšných tříbodových košů a rázem byl výsledek téměř vyrovnaný. Agresivita v obraně nutila tureckého kouče na dorbirnské střídačce k vybírání oddechových časů a držela rakouské hráče v nervozitě. I domácí publikum včetně hráčů Memmingenu stálo na naší straně. Závěr byl velmi nervózní a rozhodla jej nakonec širší lavička rakouského celku. Prohra o 5 bodů však byla velmi kvalitním výsledkem proti poloprofesionálnímu družstvu z druhé nejvyšší rakouské soutěže. Náš výkon nadchl domácí diváky a i v našem týmu přes prohru vládla spokojenost. 
  
    Nedělní poslední utkání proti domácím se hrálo na 4x10 minut. Memmingenští byli na utkání velmi motivovaní. Jejich energie se ukázala hned v úvodu zápasu, kdy díky své pohyblivosti dávali jednoduché koše po seběhnutí a rychle si vypracovali osmi až desetibodové vedení. Náš tým na to zareagoval oddechovým časem, po kterém následovalo značné zlepšení v obraně. Rychlé protiútoky a také zlepšená střelba ze střední a delší vzdálenosti znamenaly stahování náskoku. Zlatou tečkou za první čtvrtinou byla úspěšná střela Míši Mrázka (Mrázy) přes celé hřiště společně s klaksonem ukončující první čtvrtinu, která znamenala jednobodový rozdíl ve skóre ve prospěch domácích. Po poločasu se herní obraz příliš neměnil. Domácí stále hráli velmi agilně směrem ke koši a i jejich obrana byla založena na agresivitě. Druhý poločas opět ukázal naší morální sílu. Naši hráči už byli velmi unaveni, ale i přes tento handicap jsme v polovině čtvrté části dokázali udělat rozhodující krok k vítězství. Naši steč soupeřova koše zahájil Martin Stavěl (Stávoš) dvěma úspěšnými trojkovými pokusy v řadě. Navíc se nám podařilo získat 4x rychle míč, po kterém následovaly jednoduché koše z rychlého protiútoku. Těmito akcemi jsme se přibližně pět minut před konce dostali do desetibodového vedení, které nám i přes obrovský tlak domácích zajistilo závěrečné vítězství čtyři o body.
 
Nakonec jsme tedy v turnaji obsadili druhé místo. Výsledky a hlavně naše výkony jsou velmi dobrým příslibem do zápasů nového ročníku Severočeské ligy.  

Výsledky:

BG Köln - SLUNETA 47 : 60 (21 : 26)
Střelci SLUNETA: Feigl 24 (2 x 3, 5/5), Fiala 11 (1 x 3), Stavěl 9 (3/1), Mrázek 8 (2 x 3, 2/2), Bína 4 (1/0), Andrenacci 2, Pecina 2, Zikmund 0, Jelínek 0, Oswald 0

Dornbirn Lions - SLUNETA 69 : 64 (38 : 39)
Střelci SLUNETA: Feigl 24 (3 x 3, 3/1), Mrázek 16 (2 x 3), Stavěl 16 (2 x 3), Fiala 5 (1 x 3), Andrenacci 2, Pecina 1, Bína 0, Zikmund 0, Oswald 0

TV Memmingen - SLUNETA 76 : 80 (45 : 46)
Střelci SLUNETA: Stavěl 22 (3 x 3, 6/5), Feigl 19 (1 x 3, 10/6), Mrázek 17 (3 x 3), Fiala 13 (2 x 3, 2/1), Andrenacci 6 (4/2), Bína 2, Pecina 1, Zikmund 0, Oswald 0