Tenisový turnaj v Českém Krumlově ve stylu karlovarské losovačky :-)

11.06.2018 09:17

     O víkendu vyvrcholil každoroční tenisový turnaj. Naposledy v Českém Krumlově, protože už před kláním bylo jasné, že pro příští rok vybereme novou lokalitu, abychom se zase podívali někam jinam a abychom rozdávali radost i v jiných místech naší krásné vlasti. 

     Ale pojďme k tenisu a vysvětlení termínu "ve stylu karlovarské losovačky". Ještě před turnajerm nahlásil zranění Ziki a nebylo jasné, zda k turnaji nastoupí. Toho umě využil Česťa (Zikiho původní spoluhráč), který nedbaje platného rozlosování za účasti státního notáře paní Dr. Aleny Procházkové, přizval k sobě do týmu Kubela, který je dlouholetou nasazenou jedničkou. Ačkoli jury turnaje (samozvaný vládce a pořadatel) Jelen neodsouhlasil tuto výměnu, přesto turnaj započal. Na druhou stranu jde nám především o sport a tak protesty byly spíše v oblasti komentářů o pivních pauzách. 

     Turnaj nabídl opět několik zajímavých utkání a dalo se na co koukat. Některé výměny atakovaly hned několik rekordů a to v celkovém počtu úderů a také v dosažené výšce letícího tenisového míčku při odvracení tvrdých returnů. Nakonec vše dopadlo podle namalovaných a cinklých not. Česťa si s Kubelem došli pro první místo, když prošli turnajem bez porážky. Skokanem turnaje byl Dejv, který s KLDr. Knöttkem obsadil stříbrnou pozici. Třetí místo Jelen se Zikim, který i přes zranění absolvoval celý turnaj. Čtvrté místo bylo rozděleno mezi deblové páry Paolo Andrenacci s Marko Vorličem a dva Jirky, Fialu st. a Vágnera. Poslední šesté místo patřilo Pécovi a Bártovi, kteří nedokázali urvat výhru v jediném z pěti utkání. 

     Závěrem je nutné napsat, že z bezpečnostních důvodů bylo nakonec prvenství v deblovém turnaji revidováno a po opakování ceremoniálu (na opakování ceremoniálu bylo trváno) byl vyhlášen jediným vítezem deblového turnaje singlista Paolo Andrenacci. 

     Děkujeme všem divákům, kteří se dívali na nervydrásající souboje. Byli to zejména místní, kteří původně přišli utkání regionálního kola tenisového mistrovství Jihočeského kraje, ale po tom, co viděli naše výkony, tak jejich zraky byly upřeny na kurty patřící našemu klání. 

     Dále děkujeme všem občanům a návštěvníkům města Český Krumlov, kteří s velikou mírou trpělivosti hostili celých 6 let náš tým.