Tak už zase zpátky basket

17.09.2018 11:02

     Minulý týden jsme sundali kopačky a nandali boty na basket. Trochu jsme si letos prodloužili fotbalovou přípravu. Bylo hezké počasí a moc se nám zpátky do haly nechtělo. Tento pátek odehrajeme první přípravný zápas s U19 a 28.9. už přivítáme TU Liberec v prvním mistrovském zápase Severočeské basketbalové ligy.  

     Tým vstupuje do nové sezóny zase s jinými očekáváními než tomu bylo v letech minulých. Sestava se nám opět trochu obměnila. Michal Žalud ukončil sportovní kariéru a tak je naše soupiska zase chudší o jednoho dlouholetého matadora, který herně i bodově patřil k oporám. Po těžším zranění ruky se vrací do sestavy Petr Feigl a k týmu se připojili mladí hráči, kteří přišli z dorostu (Ondra Sobotka). Uvidíme, jak se podaří je zapojit do mužského basketu a navíc krajského, který je hodně specifický. 

     Celkově jsou naše očekávání skončit mezi 4 nejlepšími, ale i to je velká otázka a možná i výzva. Chomutov opět vyhlásil útok na postup a vyrazně posílil. Louny a zkušené Teplice či Litoměřice tradičně budou patřit k silným týmům. Otázkou jsou vždy mladíci z Děčína. Uvidíme, jak to vše bude vypadat. Potřebujeme zastabilizovat kádr, zapracovat ještě více mladší hráče a hlavně se sehrát. Některé zápasy loňské sezóny byly hodně upracované a místy herně neuspořádané.