Střelecký souboj vyhrál Tonda Pištěcký

13.11.2016 18:24

Utkání jako na houpačce jsme zvládli a získali tak první venkovní vítězství v letošním ročníku Severočeské ligy. Ve Varnsdorfu je vždy skvělá atmosféra, ale diváků, zřejmě k dosavadním výsledkům domácích, bylo poněkud méně, než bývá zvykem. První čtvrtina byla vyrovnaná, v druhé desetiminutovce jsme domácí několikrát „rozebrali“ rychlým zakončením do soupeřova koše. Poločas tak skončil naším vedením o osm bodů (39 : 31). Ve třetí minutě druhé půle vedeme o 13 bodů (48 : 35), ale domácí tým vedený Lehrochem (22 bodů za třetí čtvrtinu) se nevzdal. Na konci třetí desetiminutovky svítil na světelné tabuli stav 60 : 58 pro náš tým. Poslední hrací období jsme zásluhou zlepšené obrany, dobrého procenta trestných hodů a střelecké potence Tondy Pištěckého (15 bodů za čtvrtinu) domácí přehráli a získali cenné dva body do tabulky.

Šesté utkání letošního ročníku Severočeské ligy odehrajeme tento pátek 18.11.2016 s týmem USK Slavia Liberec. Hostující tým stále čeká na své první vítězství v soutěži, ale určitě ho nelze podcenit. Zápas začíná ve SPORTCENTRU SLUNETA tradičně od 20,00.

TJ Slovan Varnsdorf - SLUNETA Ústí nad Labem 75 : 87 (19 : 18, 12 : 21, 27 : 21, 17 : 27)

Varnsdorf: Lehroch 33, Voráček a Schilling po 11, Šišulák a Buben po 9,…..

TH: 22/10 (45,5%)

SLUNETA: Pištěcký 34 (6/4), Zajíc 20 (20/16), Fiala 12 (2 x 3), Feigl 8, Andrenacci 4 (2/2), Vágner 4, Žalud 3 (2/1), Bartoš 2, Svoboda 0

TH: 30/23 (76,7%)

Rozhodčí: Liška, Matějíček