Statistika mistrovské sezóny

03.05.2015 18:03

      Podařilo se nám obhájit prvenství z minulé sezóny a zároveň získat desátý titul od našeho postupu do nejvyšší regionální soutěže v sezóně 2000/01 (10 x první, 1 x druhé a 4 x třetí místo). Naše letošní cesta na vrchol začala těžkým utkáním ve Varnsdorfu a skončila vítězně ve finále play-off. Dlouhodobou část soutěže jsme absolvovali bez jediné porážky a stejně tak i čtvrtfinále a semifinále. Jediné vítězství nad naším celkem si tak připsali hráči Litoměřic ve finále Severočeské ligy. A protože náš tým, stejně jako poražený finalista Slavoj BK Litoměřice, má v rámci klubu mužstvo v II. lize (SLUNETA USK), přechází právo postupu do vyšší soutěže na třetí tým TJ Slovan Varnsdorf.
      Na pozici nejlépe střílejícího hráče našeho týmu se usadil Antonín Pištěcký, tento hráč měl i nejlepší průměr bodů na utkání. Pavel Zajíc nastřílel nejvíce trojkových košů a měl nejlepší procento proměněných trestných hodů. Jako jediný z naší soupisky absolvoval všech 21 zápasů Pavel Andrenacci. Statistika je zde: Statistiky SLUNETA 2014-15.doc (60928)

Článek v Ústeckém deníku je ZDE.

Konečné pořadí Severočeské ligy 2014 – 2015:

  1. SLUNETA Ústí nad Labem
  2. Slavoj BK Litoměřice „C“
  3. TJ Slovan Varnsdorf
  4. Basket Academy Louny
  5. VSK Slavia TU Liberec
  6. BK Teplice
  7. BK Horejsek Děčín
  8. BNK Most

Právo postupu do Severočeské ligy si z oblastního přeboru vybojoval celek BK Levharti Chomutov.