Smolná porážka v Liberci

06.10.2019 20:03

Do Liberce jsme jeli v oslabené sestavě. Chybeli Kuba Bár, Michal Sedlák (oba hráli 2.ligu za USK) a také Martin Stavěl, který se zranil na úterním tréninku. Mezi navrátilce je možné počítat Marka Vorlíčka. Do zápasu jsme vstoupili velmi špatně a to hlavně v obraně. Domáci rychle zakončovali a zejména Smeták nás na začátku zlobil svými jednoduchými koši z vymezeného území. Po tajmu začínáme konečně bránit a ještě do konce čtvrtiny vyrovnáváme. Do poločasu se vývoj dramaticky nemění a zápas je stále vyrovnaný. Domácí si drží neustále mírné vedení i po velké přestávce a my jsme stále na dostřel v rozmezí 3-5 bodů rozdílu. Když už to vypadá, že nás liberečtí "urvou" (vedení o 9 bodů v poslední čtvrtině), tak se opět zmátoříme a skóre dotahujeme. Závěr je doslova infarktový. Za vyrovnaného stavu zahrajeme 2x systém tak, abychom dostali míč do spodního postavení, ale ani jednou této situace nedokážeme plně využít i když vše vyjde, jak má. Rozdílovou šestku proměňuje Smeták. Máme ještě poslední útok, dokážeme si vytvořit otevřenou střelu, ale neproměňujeme a tak v závěru zápas ztrácíme. Domácí byli po většinu utkání mírně před námi, ale i tak se zápas dal vyhrát. Rozhodly naše nepromeněné šoupáky a také katastrofální šestky. Minuli jsme jich plných šestnáct, což při vyrovnaném utkání hraje klíčovou roli.
     Další zápas hraje již následující pátek doma od 20:00 proti České Lípě.

USK Slávia Liberec - SLUNETA Ústí nad Labem 78:77 (23:25, 43:39, 63:65)

Střelci SLUNETA: Vorlíček 21 (1x3, 7/5), Zajíc 19 (3x3, 9/6), Anderla 13 (8/5), Fiala 9 (2x3, 2/1), Sobotka 8, Feigl 4 (6/2), Vágner 2 (2/0), Andrenacci 2, Jeřábek nenastoupil
Střelci Liberec: Smeták 21, Mraček 18, Šviha 16...
Rozhodovali: Šikner, Martinovská