Smolná porážka v Děčíně

27.01.2020 08:30

Druhá porážka letošní sezóny přišla v Děčíně proti "A" týmu Válečníků. Náš tým opět odjížděl na venkovní zápas s několika absencemi. Ze základní rotace chyběli Pavlové Zajíc a Bartoš. Pro zranění kolene chybí Tonda Pištěcký, pro zranění kotníku Vorlíček. Navíc s nachlazením a tak trochu i sebezapřením nastoupil k zápasu Michal Sedlák. Domácí tým je složen primárně z mladých hráčů. Proti nám měl i výraznou výškovou převahu. Do zápasu jsme ale nevkročili úplně špatně. Domácí byli stále mírně ve vedení, ale my se drželi na dostřel. První poločas skončil 37:35.
     Ve startu druhé půle se dostáváme do vedení, ale krátce před koncem třetí čtvrtiny dostáváme v závěru dvě slepené trojky a před posledním dějstvím je tedy skóre 50:45. V závěrečné čtvrtině domácí odskakují po našich chybách na dvouciferný rozdíl a zápas se zdá ztracený. Od stavu 58:48 vyhráváme úsek hry 13:1 a jdeme v závěrečné minutě do vedení 59:61. Pak přichází necitlivé písknutí nesportovní chyby. Následuje i technická chyba za naše rozčilování. Domácí ale tuto možnost nevyužívají plně a pouze srovnávají na 61:61. 35 vteřin před koncem je faulován náš Ondra Sobotka a může nás opět dostat do vedení. Bohužel nevyužívá. Z protiútoku dostáváme koš s faulem. Domácí potvrdí tříbodovou akci i z čáry trestného hodu a náš následný poslední útok je neúspěšný.
     Je to tedy smolná porážka. Zápas byl plný nepřesností od obou týmů, ale i od rozhodčích. Na obě strany přišlo několik necitlivých písknutí, která zbytečně jiskřila atmosféru. Nás mrzí 16!!! neproměněných trestných hodů a opět několik jasných šoupáků. Další zápas hrajeme doma 7.února od 20:00 proti Baníku Most.

Válečníci Děčín "A" - SLUNETA 64:61 (22:19, 37:35, 50:45)
Body SLUNETA: Bár 15 (1x3, 4/2), Stavěl 11 (8/5), Anderla 11 (6/1), Sedlák 9 (1x3, 6/4), Sobotka 9 (2/0), Fiala 4 (1x3, 2/1), Feigl 2, Andrenacci a Vágner bez bodu
Rozhodovali: Menšík, Tesař