Sezóna pro nás končí

25.02.2019 11:45

V pátek jsme odcestovali do Mostu s cílem odvrátit vyřazení, ale už na samotném startu výpravy bylo jasné, že to bude těžká "slovní úloha". Celkem nás bylo jen 8. Během týdne odpadli na zranění Marek Vorlíček, Martin Anderla, Jirka Fiala a Ondra Sobotka. Maturující plesající Kuba Bár také nebyl k dispozici. Domácí nastoupili v plné síle a od samotného začátku chtěli utkání rozhodnout. Během první čtvrtiny to bylo o našich chybách v obraně. Špatně jsme si rozebírali hráče z druhé vlny rychlých protiútoků a mostečtí trestali jednoduchými koši. Během druhé čtvrtiny se nám podařilo dotáhnout na vyrovnané skóre, ale to bylo z naší strany v podstatě vše. Poslední 3 minuty jsme prohráli o 14 bodů a do poločasu tak domácí utekli na rozhodující rozdíl (poločas 46 : 31).

Druhá půle už se svým způsobem dohrávala. Rozdíl skóre rychle přeskočil dvacetibodovou hranici a tak se to i dohrálo. Rozhodující utkání bylo asi u nás doma, kde jsme po špatném výkonu prohráli. Tím neříkáme, že bychom přes dobře hrající Most postoupili, ale nutnost sérii otáčet z nepříznivého stavu 0 : 1 na zápasy by pro mostecké bylo určitě složitější a i u nás by byla motivace do druhého zápasu jistě vyšší.

Každopádně gratulujeme mosteckým k postupu. Byli lepší a hlavně při našem domácím zápase šli více za výhrou, která byla pro sérii asi klíčová. Proti jasnému favoritovi z Chomutova to budou mít v semifinále těžké, ale přejeme jim, aby odehráli dobrá utkání.

Pro nás tedy sezóna, tedy aspoň ta basketbalová, končí. Nyní nás čeká půl roku fotbalu a také tenisové soustředění, na které jedeme do středočeských Milovic (po šesti letech, kdy jsme jezdili do Českého Krumlova). Děkujeme našim fanouškům a těšíme se v září 2019.

BK Baník Most  -  SLUNETA Ústí nad Labem 92 : 71 (24 : 13, 22 : 18, 25 : 22, 21 : 18)

Most: Csesznok V. 20, Rosenbaum 16, Čmolík a Belimov po 11,….

TH: 25/20 (80,0%)

SLUNETA: Sedlák 19 (1 x 3, 10/8), Feigl 14 (1 x 3, 9/5), Bartoš 13 (6/3), Zajíc 11 (10/9), Vágner 9 (4/3), Jeřábek 3 (1 x 3), Andrenacci 2 (2/0), Jelínek nenastoupil

TH: 41/28 (68,3%)

Rozhodčí: Anton, Tesař