Sedm, vlastně pět statečných vyloupilo Varnsdorf

05.10.2014 13:37

Neuvěřitelné vítězství ve Varnsdorfu se rodilo v bolestech. Na utkání nás jelo jen sedm, přičemž do samotného utkání nemohl nastoupit Jirka Fiala pro propadlou licenci a ve třetí minutě zápasu se zranil Víťa Beneš. Domácí tým nastoupil v plné síle, chyběl jen Buben. Ve druhé čtvrtině si varnsdorfští hráči začali postupně vypracovávat náskok (třetí minuta 31 : 22), ale v pravý čas přišly naše tři trojky i zlepšený výkon v obraně, znamenající takřka vyrovnané skóre v polovině utkání (37 : 35). Po přestávce jsme očekávali nápor domácích, ale opak byl pravdou. Výborná obrana, fantastická střelba, to vše vedlo k postupnému navyšování skóre v náš prospěch. V osmé minutě posledního hracího období vedeme o 12 bodů (56 : 68). Domácí zkouší faulovat a jen neproměňování trestných hodů z naší strany (únava již byla patrná) vedlo k určité korekci ve skóre, ale dva body za senzační vítězství putují do Ústí nad Labem. Pochvalu za předvedený výkon zaslouží celá pětice – Michal Žalud, Ruda Výborný, Pavel Andrenacci, Tomáš Jelínek a zejména Petr Feigl, který zatížil konto soupeře takřka polovinou všech našich bodů. Jen pro připomenutí, Varnsdorf na jeho palubovce jsme naposledy porazili 16.10.2010 a to výsledkem 75 : 67.

V druhém letošním zápase Severočeské ligy hostíme na domácím hřišti posílené céčko Litoměřic. Hostující tým v prvním kole porazil favorizované Teplice a jistě bude chtít zdolat i náš celek. Zápas začíná ve 20,00 v pátek 10.10.2013 ve SPORTCENTRU SLUNETA.

TJ Slovan Varnsdorf - SLUNETA Ústí nad Labem 70 : 75 (23 : 17, 14 : 18, 13 : 23, 20 : 17)

Varnsdorf: Voráček 21, Novotný 14, Šišulák 12, Lehroch 11,…..

TH: 18/13 (72,2%)

SLUNETA: Feigl 36 (3 x 3, 13/9), Žalud 21 (4 x 3, 8/5), Výborný 13 (2 x 3, 4/1), Andrenacci 2 (2/0), Beneš 2, Jelínek 1 (2/1)

TH: 29/16 (55,2%)

Rozhodčí: Boček, Hošek