Proti Varnsdorfu výborně v obraně

17.02.2013 15:51

V utkání s nepříjemným Varnsdorfem jsme ukázali, že naše obrana umí být neprostupná. Doslova jsme "udusili" varnsdorfský útok a povolili soupeři pouze 47 bodů. Zápas jsme začali dobře. Díky rychlému protiútoku jsme nepovolili hostům postavit zónovou obranu a několika jednoduchými koši jsme si rychle vytvořili dvouciferné vedení. Chvilku před poločasovou přestávkou vedeme už o 17 bodů (38:21). Hosté však pěti trestnými hody skóre mírně zkorigovali (poločas 38:26). Druhá půle už byla plně v naší režii. Ještě více utahujeme šrouby v obraně a náš náskok pomalu roste. Nakonec soupeře přehráváme větším rozdílem, než jsme doufali. Je však třeba napsat, že Varnsdorf přijel bez svého ústředního pivota Voráčka, který chyběl pro zranění. Škoda jen laxního výkonu rozhodčích v druhém poločase. V utkání i přes velký rozdíl ve skóre zbytečně rostla nervozita, která vyústila v některé zbytečné fauly a technickou chybou pro hostujícího Bubna.
     V dalším utkání Severočeské ligy nastoupíme již toto úterý v Děčíně proti místní juniorce, zápas začína v 19,30 v ČEZ sportcentru.

SLUNETA Ústí nad Labem – TJ Slovan Varnsdorf  76 : 47 (23 : 12, 15 : 14, 20 : 9, 18 : 12)

SLUNETA: Zajíc 19 (1x3, 11/6), Stavěl 18 (2x3, 6/4), Výborný 17 (4 x 3), Feigl 6 (4/2), Pecina 6 (4/4), Andrenacci 4 (2/0), Bartoš 4 (1 x 3, 2/1), Bár 2 (1/0), Zikmund 0, 0swald 0

TH: 28/16 (57,1 %)

Varnsdorf: Novotný 10, Buben 9, Lehroch 8, Beran 7,….

TH: 18/8 (44,4%)

Rozhodčí: Pásek, Eisner