Prohra na závěr završila tuto sezónu...

01.04.2017 18:47

Včera jsme nastoupili v posledním zápase sezóny proti BK Teplice. Tento ročník Severočeské basketbalové ligy nám nevyšel podle představ a poslední zápas jako by završil naše celosezónní "trápení. Celkově jde o historicky nejhorší umístění našeho týmu v závěrečné tabulce (4. místo) Severočeské ligy.

Hosté vstoupili do zápasu aktivně a díky dobré střelbě a pohybu se rychle ujali vedení, které rychle vystoupalo do dvouciferného čísla. Naše hra byla pomalejší, což nám opravdu nesvědčí a také pro nás bylo velmi těžké se trefit z delší vzdálenosti, i když jsme si pozice dokázali připravit. Zvýšenou aktivitou jsme dokázali vedení teplických snížit do poločasu na 6 bodů. Vstup do druhé půle jsme opět nezachytili, ale i přes horší úvod jsme dokázali v jednom momentě snížit až na rozdíl dvou bodů. Pak ale přišel rozhodující moment zápasu, který napsal scénář dalšího vývoje. Po sporném koši hostů reagovala naše lavička vůči rozhodčím a obdržela technickou chybu. Bohužel jsme v dalším průběhu neudrželi nervy na uzdě a zápas se v závěru třetího hracího období změnil ve frašku. Hádky s rozhodčími znamenaly další technické a dokonce diskvalifikující chyby. Hosté díky proměňování šestek odskočili na více než dvacetibodový rozdíl a zápas se v poslední čtvrtině jen dohrával.

Hosté vyhráli zaslouženě i díky povedenému vstupu do zápasu a kvalitní ofenzivě. Obdržet doma 91 bodů není dobrá vizitka a na výhru to stačit prostě nemůže. Další otázkou je naše nastavení celkově. To rozhodně k dobrému zápasu nepomohlo. Následující týdny věnujeme opět fotbalové a tenisové přípravě a až trochu odezní "hořkost" z této sezóny, tak si zhodnotíme, co je třeba zlepšit.

SLUNETA Ústí nad Labem – BK Teplice 79 : 91 (22 : 30, 23 : 21, 12 : 24, 22 : 16)

SLUNETA: Feigl 19 (1 x 3, 7/6), Fiala 14 (1 x 3, 6/5), Vorlíček 13 (5/3), Žalud 11 (1 x 3, 2/2), Bár J. 7 (1 x 3), Vágner 6 (4/2), Andrenacci 5 (1 x 3, 4/2), Výborný 2 (2/2), Sedlák 2, Svoboda a Jeřábek 0

TH: 30/22 (73,3%)

Teplice: Klemsa 17, Eisner 15, Mašek 15, Mazač 12,...

TH: 34/24 (70,6%)

Rozhodčí: Neuman, Hendrych