Poslední zápas základní části prohráváme

31.01.2019 08:47

Poslední zápas základní části letošního ročníku Severočeské basketbalové ligy jsme nezvládli. Doma jsme nastoupili proti mladíkům z Děčína už v úterý. Zápas se předehrával a tak máme nyní 14 dní volna na regeneraci a přípavu na playoff, kde narazíme na BK Baník Most. Ale pojďme k zápasu s Děčínem. Do utkání vstupujeme tradičně vlažně a dostáváme na začátek několik jednoduchých košů. Problém nám dělá opět obrana při soupeřově přechodu do útoku. Komunikace a rozebrání hráčů jsou opět největší bolestí a tak první čtvrtinu zakončujeme se skórem 15:18 pro hosty. Druhá čtvrtina se nese ve stejném duchu a tady začíná naše největší slabina, která nás nakonec možná stojí celé utkání. Neproměňování jasných šancí, kdy ani ty 100% situace, kdy jsme sami pod soupeřovým košem, nejsme schopní dát. Poločas 29:37 mluví asi za vše.

Druhá půle nic nového nepřinese. Opět zahodíme dobrých 10 jasných "šoupáků" a když už se nám podaří nějaká "minišňůra" k dotažení soupeře na rozdíl třeba dvou bodů, tak uděláme několik laciných chyb. Místy to bylo i zoufalství. Když v takovém zápase nedáte ani 100% šance, přidá se k tomu naše žalostná střelba šestek, tak prostě na výhru pomýšlet nemůžete. Nakonec prohráváme asi i zaslouženě. Za laciné ztráty míče, za neproměňování jasných příležitostí, za tragickou úspěšnost šestek a v neposlední řadě za laxní obranu při hře 1na1.

Teď nás čeká volno a pak playoff proti mosteckým. Máme s nimi bilanci 1/1, když ani jeden tým nedokázal využít domácí palubovku (64:81 prohra doma, 74:82 výhra v Mostě). Hraje se na dva vítězné zápasy systémem 1-1-1.

SLUNETA Ústí nad Labem -  Válečníci Děčín 70 : 76 (15 : 18, 14 : 19, 18 : 18, 23 : 21)

SLUNETA: Sedlák 25 (5 x 3), Feigl 16 (4 x 3, 6/2), Anderla 10 (8/6), Bár J. 7 (1 x 3, 6/4), Zajíc 5 (1/1), Bartoš 5 (6/3), Andrenacci 2 (4/2), Vágner 0 (2/0), Jeřábek 0

TH: 33/18 (54,5%)

Děčín: Unar 17, Bažant a Ondráš po 10, Janota a Žáček po 8,….

TH: 30/17 (56,7%)

Rozhodčí: Šikner, Hendrych, Rom