Po dlouhé době jsme prohráli s USK Liberec

12.03.2017 10:44

Poslední prohra s týmem USK Slavia Liberec už je hodně zapadlá prachem (12.3.2006), ale v pátek vysokoškoláci našli pomyslnou prachovku. Na zápas jsme odjížděli v 7 lidech. Už je to tak trochu koloritem letošní sezóny, i když ani plná sestava leckdy nemusí být výhodou (prohra v Lounech). Tak ale pojďme trochu komentářem zápas projít. Nevstoupili jsme úplně špatně a první čtvrtinu hodně útočného utkání jsme vyhráli 23:24. Vypadalo to docela dobře, hráli jsme rychle do protiútoku a také agresivně do koše 1 na 1. To nám vycházelo a domácí jen těžko hledali, jak bránit. Pak ale přišel asi rozhodující moment dalšího průběhu. Jako tradičně jsme se trápili na čáře trestného hodu. Do poslední minuty poločasu vstupujeme za stavu 45:43 pro domácí, ale naše šestky 4/0 a domácí naopak 4/4 + úspěšná střela za 3 body znamenají mírný liberecký náskok v půli utkání. Navíc úspěšný domácí vstup do 3.čtvrtiny znamená definitivní odskok. Po třech hracích obdobích prohráváme už o 13 a v poslední části nám síly definitivně dochází. Domácí si vyhrát zasloužili. Byli agresivní na doskoku a podpořili svůj výkon velmi dobrou střelbou ze střední i dlouhé vzdálenosti.

Poslední venkovní utkání letošního ročníku Severočeské ligy sehrajeme na palubovce Slavoje Litoměřice v pátek 17.3.2017. Začíná se v 19,30 v hale Na Kocandě.

USK Slavia Liberec - SLUNETA Ústí nad Labem 95 : 77 (23 : 24, 30 : 21, 23 : 18, 19 : 14)

Liberec: Babák 19, Šviha 18, Janota 17, Mraček a Plášil po 12,….

TH: 19/12 (63,2%)

SLUNETA: Feigl 25 (2 x 3, 13/5), Bár Jakub 19 (1 x 3, 6/6), Výborný 14 (2 x 3, 6/2), Andrenacci 7 (1 x 3, 2/2), Bartoš 6 (8/4), Fiala 6, Jelínek 0

TH: 35/19 (54,3%)

Rozhodčí: Šikner, Hošek