Nová sezóna před námi

09.09.2020 12:33

     První víkend v říjnu startuje další ročník Severočeské basketbalové ligy. Opět jsme se do soutěže přihlásili, ale letošní sezóna bude svým způsobem jiná. Basketbalový důchod nás zasáhl letos asi nejvíce za poslední roky. Pojdme si to shrnout. Letos už s námi nebudou hrát zápasy takoví hráči jako Michal Žalud, Honza Mudroch, Pavel Zajíc (i když ten stále váhá), Ruda Výborný. Z mladých odchází Kuba Bár, který se zkouší prosadit v "A" týmu. Otazník visí nad Tondou Pišteckým (povinnosti u "A" družstva). Takže letos počítáme hlavně ztráty. 

     Abychom nebyli jen negativní, tak z osy týmu přislíbili účast na utkáních ostatní hráči + také máme jednu výraznou posilu týmu a tou je Pavel Houška. Ten pověsil profesionální kariéru na hřebík a z pozice jednoho z nejužitečnějších hráčů nejvyšší soutěže si jde s námi "strčit" krajáč. Trenérem i pro tuto sezónu zůstavá Vráťa Stavěl. 

     První soutěžní zápas si zahrajeme doma proti odvěkému rivalovi z Varnsdorfu. Ještě před tím bychom si rádi zahráli přátelák s jedním z mládežnických družstev, abychom si vyzkoušeli hru na celé hřiště. Zatím stále chodíme na fotbálek a budeme ještě do přístího týdne. Pak bychom přesedlali na basket a vzali balón také do ruky. 

     Soutěž upustila od loňského modelu a vrací se k jedné skupině o osmi týmech. Mezi klasické účastníky, tedy nás, BK Teplice, TJ Slovan Varnsdorf, Slavoj Litoměřice "C", Baník Most, USK Slávie Liberec a děčínské Válečníky se přidal další liberecký tým BA LYNX. Samí těžcí soupeři, takže i tato soutěž by mohla letos mít kvalitu. U nás bude záležet na jediné důležité věci a tou je docházka na zápasy. Některé venkovní výjezdy v minulé sezóně v 6-7 hráčích nám moc nepomůžou. Pokud se nám podaří se na zápasy scházet, tak budeme patřit k lepším týmům soutěže, protože kádr a zkušenosti na to máme.