Neúspěšný vstup do playoff

18.02.2019 13:03

V pátek jsme rozehráli letošní playoff. V sérii na dvě vyhraná utkání je naším soupeřem BK Baník Most. Jelikož jsme skončili po základní části na horším místě (5.místo; Baník na 4.místě), tak je jasné, že případné rozhodující utkání se bude hrát na palubovce mosteckých. Systém je trochu netradičně nastaven tak, že se úvodní zápas série hraje na hřišti toho hůře umístěného týmu a proto jsme začínali právě na SLUNETĚ.

Od samotného startu zápasu byla vidět na naší straně nervozita. Ačkoli jsme se snažili dostat balon do spodního postavení, abychom se chytili jednoduššími koši z vymezeného území, tak se i relativně dobré pozice nedařilo proměňovat. A pokud vezmeme zápas v globálu, tak se to tímto stylem táhlo od začátku až do konce. Padalo málo bodů na obou stranách. Naše obrana nebyla špatná, ale na koš v útoku jsme se doslova nadřeli. Poločasové skóre 34:33 vypovídá o střelecké "potenci" na obou stranách palubovky.

Druhá půle nic nového nepřinesla. Urputný basket, který předváděla obě družstva moc krásy nepobral. Když už se nám podařilo dostat do slibné pozice, tak jsme, jako již tradičně v této sezóně, neproměňovali. Bez bodů se prostě vyhrát nedá. Za poslední čtvrtinu jsme dali pouze 8 bodů. Víc komentářů asi není potřeba. Mostečtí šli prostě více za výhrou a tak se ujali vedení v sérii 1 : 0. V pátek 22.2. nás čeká klíčové utkání na horké půdě v Mostě. V základní části se nám tam podařilo zvítězit. Věříme, že i tentokrát můžeme vyhrát a vynutit si tak rozhodující zápas o postup do semifinále. V případě prohry pro nás sezóna skončí rekordně brzo.

Článek a fotogalerie k utkání v Ústeckém deníku je ZDE.

SLUNETA Ústí nad Labem – BK Baník Most 58 : 62 (13 : 13, 21 : 20, 16 : 17, 8 : 12)

SLUNETA: Vorlíček 14 (1 x 3, 6/5), Anderla 13 (6/3), Feigl 6 (4/2), Zajíc 5 (1 x 3, 2/2), Fiala 5 (1 x 3), Bár J. 4 (4/0), Sobotka 4 (4/4), Bartoš 3 (4/3), Andrenacci 2, Sedlák 2, Jeřábek a Hálek nenastoupili

TH: 30/19 (63,3%)

Most: Csesznok V. 26, Csesznok P. 14, Čmolík 10, Tůma 8,...

TH: 25/14 (56,0%)

Rozhodčí: Josefus, Pazourek