Návrat aktivního důchodce a zkušený výkon znamenal výhru...

01.12.2018 11:27

Zápas v Liberci jsme zvládli. Odjížděli jsme ale s rozpaky, zda vůbec k utkání s ohledem na očekávané počasí vyrazit. Nakonec však vyjíždíme a dobře jsme udělali, i když cesta zpět domů byla dobrodružná. Vešli jsme se do jednoho auta, protože nás bylo 7 + připravený trenér Jelen v dresu. K týmu se navíc vrátil Michal Žalud, který chtěl týmu pomoct, aby nás bylo víc a jeho přínos pro výsledek utkání byl velký. Zkušenost a samozřejmě zlatá ruka při střelbě z dlouhé vzdálenosti pomohly měrou výraznou. Domácí nastoupili taky jen v šesti hráčích. Ti měli do zápasu lepší vstup a chvíli nám trvalo se rozhýbat po delší cestě z Ústí do Liberce. První čtvrtinu díky domácí agresivitě v zakončení prohráváme 25:19. Na naší straně bylo hodně nepřesností, ztrát a místy i zbytečná zbrklost při hře do soupeřova koše. Druhá čtvrtina už je z naší strany výrazně lepší a povolujeme domácím už jen 15 bodů. Navíc s klaksonem ukončující druhé herní období dáváme trojku na 40:40.

Druhý poločas dávají domácí rychle dva koše a ujímají se vedení 44:40. Pak ale opět zagresivníme obranu, přidáme výborný obranný doskok + rychlý přechod do protiútoku a výsledkem je výhra v tomto úseku hry 1:20!!! Na výsledkové tabuli tak před posledním dějstvím svítí 45:60. Domácí reagují zonovou obranou, ale ani to už nás nevyvádí z míry. Zkušeně hrajeme na delší útoky a diky pohybu, dohromady s přesnou střelbou z perimetru, udržujeme bezpečně vedení, které místy překročí i dvacetibodovou hranici.

Utkání jsme po vlažnějším startu odehráli bravurně i díky zkušenější sestavě, kterou jsme pro tento zápas měli k dispozici. V klíčových okamžicích nám tato zkušenost právě chybí v jiných utkáních. Za další zmínku stojí pomyslné zakopání válečné sekery mezi oběma trénery, kteří po dlouhých dobách vzájemné antipatie našli prostor pro rozhovor a pozápasové podání ruky.

Další utkání hrajeme ve Varnsdorfu příští pátek 7.12. od 20.00. Domácí nám budou chtít jistě vrátit porážku, kterou jsme jim uštědřili na domácí palubovce (80:57). Věříme, že dokážeme zopakovat výkon z Liberce a budeme usilovat o další výhru v soutěži.

USK Slavia Liberec - SLUNETA Ústí nad Labem 60 : 79 (25 : 19, 15 : 21, 5 : 20, 15 : 19)

Liberec: Mraček 16, Šviha 15, Bahník 13, Babák 11,…

TH: 15/7 (46,7%)

SLUNETA: Bár J. 25 (4 x 3, 5/3), Bartoš 19 (2 x 3, 6/5), Feigl 11 (3 x 3), Žalud 8 (1 x 3, 4/3), Zajíc 7 (1 x 3, 2/2), Sobotka 7 (1/1), Andrenacci 2, Jelínek nenastoupil

TH: 18/14 (77,8%)

Rozhodčí: Šikner, Poživil (je vidět, že zkušení rozhodčí nepotřebují aroganci k rozhodování)

Diváků: 2 (spolužačky Boty)