Na Teplice to rozhodně neumíme...

27.01.2019 14:32

Zápas v Teplicích opět ukázal, že na tento tým letos neumíme vůbec zahrát. Ačkoli domácí byli bez tří hráčů základní rotace, tak i tak nás vyučili. Poločas jsme odehráli ještě docela slušně, ale druhou půli už to byla hra kočky s myší. Ale pojďme popořadě. Do zápasu vstupujeme opět laxně. Už je to takový kolorit (23 : 13 první čtvrtina), ale i tak se dokážame docela restarovat a zastavujeme úvodní nápor domácích. Trochu se pak i dostáváme do hry, ale sráží nás neproměněné 100% šance z podkoše. To už je taky naše klasika. Poločas prohráváme 41 : 27. V pauze si říkáme, že zkusíme přitvrdit v obraně a nenechat otevřené střely za tři, abychom to domácím znepříjemnili, ale po přestávce přichází ledová sprcha. Domácí nastupují do druhé pole drtivým náporem. Rychlým přechodem do útoku dávají několik snadných košů. Doplní to úspěšnou střelbou z dálky po jednoduché cloně s odskočením na trojku a skóre začíná narůstat ve prospěch teplických. Nenašli jsme v tomto zápase zbraň na cokoliv. Opět jako žáci děláme hloupé chyby v obraně, které pramení ze špatné komunikace, kdo si koho přebere po cloně. Je nutno napsat, že domácí mají zkušený celek, ale minimálně fyzička by měla být s ohledem na věk (ve vší úctě k teplickým) obou družstev na naší straně. Ani to ale nedokážeme v tomhle zápase využít a po zásluze si odvážme debakl. Domác potvrdili druhé místo v tabulce, když zatím prohráli pouze oba zápasy se suverénním Chomutovem. Končený výsledek 97 : 64 hovoří asi za vše.

Poslední zápas základní části hrajeme v úterý 29.1.2019 od 20,00 doma proti mladíkům z Děčína. První vzájemný zápas jsme prohráli v Děčíně v oslabené sestavě o 10 bodů (95 : 85) a tak máme co oplácet. Bude to zajímavá prověrka před playoff, do kterého půjdeme z 5.místa a narazíme tak na čtvrtý tým po základní části, což bude BK Baník Most nebo právě Válečníci Děčín.

BK Teplice  -  SLUNETA Ústí nad Labem 97 : 64 (23 : 13, 18 : 14, 27 : 17, 29 : 20)

Teplice: Eisner T. 33, Kubizňák T. 19, Eisner P. 16, Kubizňák M. 12,….

TH: 18/11 (61,1%)

SLUNETA: Sedlák 17 (3 x 3), Anderla 17 (7/3), Zajíc 11 (1 x 3, 4/4), Bár J. 11 (1 x 3, 6/4), Bartoš 4 (3/2), Fiala 4 (1/0), Zikmund 0 (2/0), Andrenacci, Feigl, Hálek, Sobotka bez bodu

TH: 23/13 (56,5%)

Rozhodčí: Veselý, Matějček

Diváků: 20

Zajímavý článek o letošním ročníku Severočeské ligy (vyšel před naším zápasem s Teplicemi) je k přečtení ZDE.