Most se stovce ubránil

14.02.2016 18:45

Dobrým výkonem v druhém poločase porážíme Most. Hosté, kteří v minulém kole uspěli na palubovce Litoměřic a postoupili tak na úkor svého soupeře do finálové skupiny, chtěli i u nás překvapit. A jejich plán se jim dařilo plnit do sedmé minuty druhé čtvrtiny. Hráči BNK do té doby skvěle stříleli a přehrávali nás na doskoku. Náš celek začal hrát  aktivněji až ke konci první poloviny zápasu. O osudu utkání rozhodl náš nástup do druhé půle, kdy jsme hostům odskočili na dvojciferný rozdíl a náš náskok postupně narůstal. Je jen škoda, že v poslední čtvrtině jsme za stavu 90 : 62 čtyři minuty nevsítili koš a mostečtí tak unikli stovce.

Náš celek vyhrál základní část Severočeské ligy s pouhou jednou porážkou, ale dle rozhodnutí STK se nadstavby o 1. – 4. a 5.- 8. místo začínají od nuly. Prvním naším soupeřem ve finálové skupině bude opět BNK Most, se kterým se utkáme na domácí palubovce SPORTCENTRA SLUNETA v pátek 26.2.2016 od 20,00.

SLUNETA Ústí nad Labem – BNK Most 98 : 73 (20 : 21, 26 : 21, 30 : 15, 22 : 16)

SLUNETA: Feigl 25 (5 x 3), Zajíc 22 (10/10), Pištěcký 12 (7/2), Vorlíček 10 (2/0), Výborný 7 (2 x 3, 2/1), Bartoš 7 (1 x 3), Vágner 6 (4/0), Andrenacci 5 (1 x 3, 2/2), Jeřábek 4

TH: 27/15 (55,6 %)

Most: Tůma 28, Čmolík 20, Brisuda 8, Praženica, Plodek a Konečný po 5,...

TH: 16/7 (43,8%)

Rozhodčí: Menšík, Balog