Letošní ročník Severočeské ligy je dohrán

05.05.2013 19:21

      Bláznivými výsledky ve finále play-off byl zakončen letošní ročník Severočeské ligy. Varnsdorf nejdříve doma suverénně přehrál Slavoj Litoměřice 110 : 76, aby následně v hale Na Kocandě padl 54 : 101. Lepším skóre ze vzájemných utkání tak do II. ligy postupuje rezerva Litoměřic. Slovan Varnsdorf skončil na druhém místě a náš tým obsadil, stejně jako před rokem, bronzovou příčku na stupních vítězů. Bohužel se i v letošním ročníku projevily absence některých hráčů při zápasech a tréninkovém procesu. Přesto je potěšitelné, že od našeho postupu do nejvyšší regionální soutěže v sezóně 2000/01 stále obsazujeme medailové příčky (8 x první, 1 x druhé a 4 x třetí místo). Na pozici nejlépe střílejícího hráče našeho týmu se usadil Martin Stavěl, tento hráč měl i nejlepší průměr bodů na utkání a zároveň nastřílel i nejvíce trojkových košů. Druhý ve střelbě, průměru na utkání a trojkách skončil Pavel Zajíc. Statistika je zde: SLUNETA 2012-2013.doc (60 kB)

Konečné pořadí Severočeské ligy 2012 – 2013:

  1. Slavoj BK Litoměřice „B“
  2. TJ Slovan Varnsdorf
  3. SLUNETA Ústí nad Labem
  4. USK Slávie Ústí nad Labem
  5. BK Děčín - juniorka
  6. BK Teplice „B“
  7. BNK Most
  8. VSK Slavia TU Liberec
  9. BK REAL Roudnice nad Labem
  10. BK Baník Most „B“

Do oblastního přeboru sestupuje poslední tým soutěže, naopak právo postupu do Severočeské ligy si vybojoval celek BK Česká Lípa.