Letní fotbalová příprava dnes odehraje poslední díl svého seriálu...

14.08.2015 15:20

     Dnes se naposledy tým sejde na fotbalovém tréninku. Celé léto jsme trénovali. Jsme rádi, že za celé období po sezóně jsme museli pro malou účast zrušit jeden jediný trénink. Počty hráčů na trénincích byly samozřejmě proměnlivé díky různým dovoleným, ale minimální počet 8 se sešel vždy. Fyzicky tedy družstvo bude připraveno dobře. 

     V úterý 18.8.2015 začínáme opět v hale s basketem. Na palubovce Sportcentra Sluneta zahájíme sezónu 2015/2016, do které vstupujeme jako obhájci loňského triumfu. Jelikož náš další tým USK Sluneta hraje již vyšší soutěž (2.liga) a to samé platí o poraženém finalistovi z Litoměřic, tak právo na start v této soutěži dostal třetí tým loňské sezóny a to družstvo Varnsdorfu. Nabídku využilo a bude tedy příští rok nastupovat v třetí nejvyšší soutěži. Tamní fanoušci si to jistě za ta léta zaslouží, ale pro nás to znamená ochuzení o kvalitní zápasy s tradičním rivalem. Každopádně přejeme varnsdorfským hodně úspěchů.

     My opět budeme hrát nejvyšší krajskou soutěž a to Severočeskou Ligu. Ta má letos nový herní systém. Odpadlo play-off, které loni docela nesmyslně hrála všechna družstva soutěže (motivace v průběhu sezóny u některých družstev byla opravdu malá, protože měli všichni play-off jisté) a je zde nový systém, kdy v základní části se všech 7 přihlášených družstev utká systémem každý s každým doma-venku. Po odehrání těchto utkání budou první 4 celky hrát nadstavbu opět systémem každý s každým doma-venku. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby se výsledky po základní části do nadstavby nezapočítávaly. Opět nesmyslný výmysl. Ale náš tým se s tím opět popere s hlavou nahoře. 

     Sezónu jsme měli zahájit 18.9.2015 zápasem v Teplicích, ale toto utkání budeme muset přeložit na nový termín. Věříme, že nám to bude umožněno. Vyjíždíme opět na zahraniční turnaj do Lipska (19.-20.9.2015). Jako druhé družstvo z Ústí pojede USK Sluneta, takže zastoupení našich barev bude hojné. 

     Těšíme se opět na naše věrné fanoušky. Všechny domácí zápasy budeme vždy hrát v pátek ve 20:00 ve Sportcentru Sluneta (pokud nebude výjimkou určeno jinak). Každopádně veškeré informace z týmu se vždy dozvíte na těchto stránkách.