Kvalitní výkon proti Varnsdorfu a jasná výhra

07.10.2018 11:28

V pátek jsme doma odehráli další zápas Severočeské basketbalové ligy proti Slovanu Varnsdorf. Hosté udělali výraznou generační obměnu (stejně jako my) a k nám do Ústí nad Labem dorazili bez letitých opor Novotného, Voráčka, Bubna, Činky a dalších. Vůbec jsem tedy nevěděli, jak hra nového týmu bude vypadat. Varnsdorfští byli navíc povzbuzeni jasnou domácí výhrou proti Lounům, které sice hrály v nekompletní sestavě, ale i tak bylo vítězství proti úřadujícím šampiónům pověstným "nakopnutím".

My jsme chtěli opět sázet na kvalitní obranu a rychlý přechod do protiútoku. To se však na startu zápasu nedařilo. Hosté byli velmi aktivní na útočném doskoku a rychlé tři koše z druhé šance znamenaly vedení skóre 0:6 již ve druhé minutě. Naštěstí jsme se uklidnili, zagresivnili obranu a skóre rychle překlopili na naší stranu. Do konce čtvrtiny otáčíme na 19:17. Do druhé čtvrtiny pokračujeme se zvýšeným tlakem a díky nekolika rychlým košům odskakujeme na rozdíl 11 bodů v poločase (44:33).

Druhý poločas pak již definitivně rozhodl. Celoplošná obrana a rychý přechod do protiútoku znamenalo před poslední čtvrtinou skóre 69:44. Poslední hrací období pak již nemělo s basketbalem moc společného a zápas se v podstatě jen dohrál. Hlavním cílem bylo se "nezranit" i když někteří hráči hostí (varnsdorfské číslo 17) místy dělali pro zranění některého našeho člena týmu naprosté maximum a i díky tomu byly některé okamžiky trochu vyhrocené.

Nakonec jsme vyhráli zaslouženě po dobrém výkonu. V příštím zápase nás čeká těžký soupeř, když zajíždíme 12.10. do Loun. Domácí zatím dostali dva výprasky o více než 50 bodů a tak čekáme, že proti nám si budou chtít napravit horší vstup do soutěže.

SLUNETA Ústí nad Labem - Slovan Varnsdorf 80:57 (19:17, 44:33, 69:44)

SLUNETA: Bár J. 21 (2 x 3, 3/3), Anderla 15 (5/5), Vorlíček 15 (5/3), Zajíc 7 (2/1), Sedlák 7 (1 x 3), Feigl 4 (3/0), Hálek 4, Sobotka 4 (2/0), Vágner 2, Fiala 1 (2/1), Jeřábek 6

TH: 22/13 (59,1%)

Varnsdorf: Lehroch 12, Šišulák 8, Beran 8, Vakulenko 7,….

TH: 20/8 (40,0%)

Rozhodčí: Rosenberger, Tesař