Jsme ve finále

22.03.2015 18:15

Výborný výkon obou týmů, skvělá atmosféra a náš postup do finále, to jsou tři základní sdělení z pátečního utkání v Lounech. Začali jsme „od podlahy“ a během tří minut vedeme 7 : 0. Domácí se ale otřepali a srovnali s námi rychle krok (6. minuta 13 : 13). Přesto se nám do konce úvodní čtvrtiny podařilo zahrát několik podařených akcí a do druhé desetiminutovky jdeme s mírným náskokem. I v té jsme byli po většinu času efektivnější a v šesté minutě je stav 37 : 26 pro náš tým. Ovšem poslední dvě minuty hráči BA zabrali a do druhé poloviny jsme šli s pouhým tříbodovým náskokem. Co jsme pokazili na konci první půle, to jsme okamžitě začali napravovat od prvních minut třetího hracího období a zvýšenou aktivitou pomalu navyšovat náš náskok až na konečný rozdíl 18 bodů. Domácí se snažili utkání zdramatizovat, ale postupně jim docházely síly a zradilo je proměňování trestných hodů. Přesto za předvedený výkon v obou utkáních semifinále zaslouží uznání, nedali nám nic zadarmo a náš tým dobře prověřili před finálovými boji. Náš celek předvedl kvalitní výkon a všichni hráči zaslouží absolutorium za bojovnost a herní nasazení. Děkujeme i našim fanouškům, speciálně pak Davidu Pokornému, který po celý zápas neúnavně bubnoval a fandil SLUNETĚ.

A protože druhé semifinále mezi Varnsdorfem a Litoměřicemi je srovnáno 1 : 1 na zápasy (100 : 57, 54 : 72), tak si na našeho soupeře ještě týden počkáme. Každopádně finále zahájíme doma a to v pátek 10.4.2015 od 19,00.

Basket Academy Louny - SLUNETA Ústí nad Labem 60 : 78 (17 : 23, 22 : 19, 11 : 18, 10 : 18)

Louny: Jakeš 19, Hnátek 12, Peterka 10, Vít 9,….

TH: 18/5 (27,8%)

SLUNETA: Pištěcký 25 (2 x 3, 4/3), Feigl 21 (1 x 3, 4/2) Zajíc 15 (1/1), Stavěl 12 (7/4), Bartoš 3 (1 x 3), Výborný 2, Andrenacci 0, Mudroch 0, Jeřábek 0

TH: 28/17 (60,1%)

Rozhodčí: Doksanský, Eisner