Jaká byla sezóna 2017/2018...?

21.05.2018 10:01

     Máme za sebou další sezónu a ve své podstatě to byla sezóna přelomová. Ani ne tak historicky nejhorším umístěním, ale spíš tím, že došlo k velké generační obměně. Byla nutná. Jak už to bývá, tak s přibývajícím věkem zlatého jádra mužstva došlo i k odchodům. 

Jen krátký výčet:

Martin Stavěl (trenérské pracovní povinnosti v Praze), Michal Mrázek (přestup do Sokol Brno II), Tonda Pištěcký (pracovní povinnosti u "A" družstva Slunety). Tito hráči byli kostrou historicky úspěšného týmu a zacelit jejich odchod bylo neřešitelnou hádankou. 

Tým bylo nutné doplnit a stalo se tak pomocí těchto příchodů:

Martin Anderla (restart kariéry - dříve USK Slávie Ústí nad Labem II.liga), Jan Hálek (U19) a již minulou sezónu Martin Wagner, Kuba Bár a Michal Sedlák (všichni U19)

     To, že sezóna bude pro nás velkou neznámou jsme čekali od začátku. Nesehranost a změna herního pojetí týmu byla znát od prvního utkání a start do sezóny 0/4 tento tým ještě nikdy nezažil. Až na pátý pokus jsme doma porazili Varnsdorf, který řešil to samé (generační obměna kádru). Dalším problémem, který nás v sezóně potkal, byla různá zranění. Petr Feigl odehrál jen necelá 3 utkání (přeržené vazy v palci na ruce), Ruda Výborný a Marek Vorlíček odehráli jen necelou půlku zápasů (oba kotník), Michal Žalud pouze 7 zápasů (koleno). To jsou všechno velmi zkušení hráči a bez nich jsme se museli obejít. Výsledkem těchto všech aspektů (zranení, odchody) je konečné 5.místo se zápornou bilancí zápasů 8/12. Když to shrneme řečí čísel, tak záporný diff -2,2/zápas jsou pro nás neuvěřitelná čísla. Kde je vidět zlepšení jsou trestné hody, kdy jsme jako tým konečně nad 60% a také počet trojek na zápas vzrostl na 6,85 úspěšných trojkových košů.  

     Dobré je, že se nám podařilo mladší hráče zapojit do týmu. Michal Sedlák dával v průměru 14,4b/zápas. Kuba Bár 9,1b/zápas. Lídry týmu byli neunavitelný Pavel Zajíc a Jirka Fiala. Celkem 6 hráčů (Zajíc, Fiala, Sedlák, Žalud, Vorlíček, Anderla) se dostalo do dvouciferných čísel v počtu bodů na zápas. 

     Nyní nabíráme fyzičku fotbalem a čeká nás klasicky tenis v Českém Krumlově. Další sezónu vyhlížíme lepší než byla ta letošní. Věříme v návrat zraněných hráčů a taky v to, že budeme už více sehraní. 

 

SLUNETA body + body +/z body - body -/z diff trojky trojky/z TH  TH %
Total 2017-2018 1 445 72,25 1 489 74,45 (-)2,2 137 6,85 525/319 60,76%