I doma vítězně

04.10.2015 19:55

V prvním domácím utkání letošního ročníku Severočeské ligy jsme bez větších problémů zdolali Basket Academy Louny. První čtvrtina byla z našeho pohledu parádní a zejména střelba, na rozdíl od prvního zápasu v Teplicích, nedrhla. I lounští hráči se snažili a tak diváci viděli pohledné a kvalitní utkání. Náš celek stále vedl rozdílem 15 – 20 bodů, jen v páté minutě třetí čtvrtiny hosté stáhli na deset bodů (59 : 49). V našem celku patří pochvala všem nastoupivším, speciálně pak Pavlům, Andrenaccimu a Bartošovi. U hostí zahráli výtečně Hnátek a Jakeš, ale byli ve svém snažení trochu osamoceni. Jedinou kaňkou zápasu bylo vystoupení hostujícího hráče č.15 Vacka, který neudržel nervy na uzdě a po dvou technických chybách a následném vyloučení počastoval oba rozhodčí nepublikovatelnými výrazy.  Disciplinární komise Sev.ČBF bude mít co řešit.

V dalším kole zajíždíme do Litoměřic, na palubovku Slavoje. S tímto celkem jsme se utkali ve finále minulého ročníku Severočeské ligy a i letos bude domácí tým patřit k favoritům soutěže. Hraje se v pátek 9.10.2015 od 19,30 v hale Na Kocandě.

SLUNETA Ústí nad Labem – Basket Academy Louny 91 : 69 (31 : 16, 18 : 16, 28 : 24, 14 : 13)

SLUNETA: Pištěcký 16 (4/2), Zajíc 15 (2 x 3, 4/3), Bartoš 13 (3 x 3), Fiala 12 (1 x 3, 5/3), Andrenacci 10 (2 x 3), Stavěl 8 (5/2), Vorlíček 7 (3/1), Feigl 4, Vágner 2, Pecina 2, Výborný 2 (2/2), Jeřábek 0

TH: 23/13 (56,5%)

Louny: Hnátek 24, Jakeš 21, Maršál 8, Vacek a Pelc po 7,...

TH: 14/9 (64,3%)

Rozhodčí: Šikner, Poživil