Finále zahajujeme výhrou

12.04.2015 21:24

Napínavý a kvalitní zápas byl k vidění v pátek večer ve SPORTCENTRU SLUNETA. Hosté v plné polní zahájili třemi úspěšnými trojkovými pokusy. Náš celek kontroval dobrou střelbou za dva body a rychlou hrou v útoku. Následná desetiminutovka vyzněla lépe pro hosty, když nejvíce „zlobili“ Vakrčka se Šotnarem. Druhá půle začala bodově nejslabší čtvrtinou, hosté v závěru naštěstí neproměnili čtyři trestné hody v řadě a SLUNETA tak vstupovala do posledního hracího období s mírným náskokem šesti bodů. V sedmé minutě závěrečné čtvrtiny vedeme o sedm bodů (73 : 66), ale hosté zvýšili úsilí v obraně i útoku a minutu před koncem vedli o dva body 73 : 75. O našem šťastném vítězství rozhodly v závěru dva okamžiky, monstr blok Petra Feigla při zakončení hostů do našeho koše za stavu 73 : 72 a úspěšný trojkový pokus Pavla Zajíce, který ač důrazně bráněn, vzal na sebe odpovědnost a překlopil stav v úplném závěru v náš prospěch (76 : 75). Našemu týmu se vůbec nevedlo v disciplíně zvané úspěšná střelba trestných hodů, ale bojoval a nedopustil tak opakování situace z minulého roku, kdy jsme se stejným soupeřem v prvním domácím zápase semifinále play-off prohráli o dva body.

Záznam utkání na TVCOM naleznete ZDE.

Druhý zápas finále Severočeské ligy je na programu v pátek 17.4.2015 od 19,30 v hale Na Kocandě v Litoměřicích.

SLUNETA Ústí nad Labem -  Slavoj BK Litoměřice „C“  78 : 75 (30 : 21, 16 : 21, 12 : 10, 20 : 23)

SLUNETA: Zajíc 23 (2 x 3, 5/5), Feigl 17 (1 x 3, 10/4), Pištěcký 11 (5/1), Stavěl 9 (2/1), Bartoš 8 (2 x 3), Žalud 4 (1 x 3, 2/1), Andrenacci 3 (1 x 3), Výborný 2, Fiala 1 (2/1), Mudroch 0 (2/0)

TH: 28/13 (46,4%)

Litoměřice: Vakrčka 21, Šotnar 18,Chlupsa 10, Krupka 9,….

TH: 27/16 (59,3%)

Rozhodčí: Šikner, Rosenberger, Mašek