Držíme domácí neporazitelnost

06.12.2009 17:17

Utkání s lídrem soutěže, v němž nám chyběli hráči základní rotace Petr Feigl a Michal Mrázek (pracovní povinnosti), jsme nezačali vůbec dobře. Hosté nás přehrávali rychlostí a dravostí, jen za poslední minutu úvodní čtvrtiny nám po presu naházeli osm bodů. Bohužel se nám také v páté minutě zranil Pavel Zajíc, když si při souboji o míč natáhl vazy v rameni a v utkání dále nepokračoval. Druhá čtvrtina probíhala podle našich not a do druhé půle jsme šli s náskokem jednoho bodu. Třetí čtvrtina byla věrnou kopií úvodu zápasu a před posledním dějstvím vedli hosté o čtrnáct bodů. V poslední čtvrtině jsme zaveleli k mohutné ofenzívě a závěr zápasu nepostrádal skutečnou hororovou zápletku. Dvě minuty před koncem hosté vedli o čtyři body (67 : 71), my jsme dvěma koši po sobě (dvojka a trojka) šli konečně do vedení. Hosté okamžitě reagovali trojkou a ještě po naší ztrátě a faulu měli možnost dvou trestných hodů. Proměnili jen jeden a do konce řádné hrací doby chybělo šest vteřin. Náš poslední útok zakončoval vteřinu před klaksonem trojkou z jednonožky ala Juan Carlos Navarro Martin Stavěl a byl úspěšný. V prodloužení se opaření hosté již na nic nezmohli a tak jsme hráčům Slavoje uštědřili první letošní porážku v soutěži. Za náš tým poprvé nastoupil pendl z "A" týmu Zdeněk Hanzlík.

Statistika:

SLUNETA Ústí nad Labem - Slavoj BK Litoměřice 89 : 76 (13 : 23, 24 : 13, 12 : 27, 26 : 12, 14 : 1)

SLUNETA: Freiesleben 27 (4 x 3, 2/1), Žalud 22 (4 x 3, 7/4), Stavěl 16 (1 x 3, 10/5), Hanzlík 12 (4/4), Andrenacci 7 (6/1), Bína 3 (2/1), Pecina 2, Vágner 0, Zajíc 0, Matys 0,  Fiala 0

TH: 31/16 (51,6%)

Litoměřice: Počík 18, Šotnar 14, Košárek 13, Bruzl 11 ....