Do skupiny o titul vstupujeme výhrou

20.01.2020 10:15

Pátečním zápasem proti vysokoškolákům z Liberce jsme vstoupili do finálové skupiny o titul severočeského mistra. Hosté přijeli v plné sestavě, v které odehráli i naší základní skupinu B a také zatím byli naším jediným přemožitelem v této sezóně (v Liberci jsme těsně prohráli 78:77). Liberečtí vstoupili do zápasu velmi dobře. Aktivně hráli směrem do koše ze spodního postavení a právě nejvyšší hráč hostí Smeták nám dělal v obraně velké problémy. Navíc si dokázali vyhovět na přihrávce v útoku. První čtvrtina skončila smírně 21:21. Do poločasu jsme díky rychlé hře dopředu dokázali soupeři odskočit a skóre o velké pauze nakonec vyznělo v náš prospěch 40:33.

Druhý poločas jsme zahájili aktivě. Zlepšili se na obranném doskoku a díky tomu jsme dokázali zakončovat ještě před tím, než hosté postaví obranu. Navíc jsme připojili vyšší úspěšnost zpoza velkého oblouku. Jako obvykle jsme si dovolili "luxus" neproměňování jasných šoupáků (bylo jich minimálně 7). I díky tomu byl zápas stále otevřený. V závěru libereckým přecijen došly trochu síly a náš náskok nakonec vyskočil na záverečných 16 bodů rozdílu. Nutno uznat, že hosté hráli dobře a z diváckého pohledu šlo asi o nejpohlednější utkání letošní sezóny.

Další zápas finálové skupiny hrajeme tento pátek  24.1.2020 od 19:30 v Děčíně proti Válečníkům. Ti prošli do finálové skupiny bez jediné porážky, takže nás lehký zápas nečeká. Je ale třeba napsat, že žádný zápas v této skupině už nebude pro nás lehký.

SLUNETA Ústí nad Labem - USK Slávie Liberec 87:71 (21:21, 40:33, 59:49)
Body SLUNETA: Bár 27 (4x3, 8/3), Sedlák 25 (6x3, 2/1), Feigl 13 (1x3, 2/2), Anderla 8 (4/2), Stavěl 5 (2/1), Zajíc 4, Sobotka 4, Bartoš a Bína 0
Rozhodovali: Šikner, Josefus