Do play-off z druhého místa

09.03.2013 09:38

Vítězným zápasem jsme ukončili základní část Severočeské ligy. V domácím prostředí jsme bez problémů přehráli vysokoškoláky z Liberce. Hosté nás trápili jen prvních pět minut, kdy vedli 14 : 7. Po oddechovém čase jsme zlepšili obranu a začali hrát aktivně v útoku. Postupně jsme hostům odskočili až na 24 bodů a to zejména ve třetí čtvrtině utkání. V tomto hracím období hráči Slavie dali jen jeden koš ze hry, zbytek pak z trestných hodů. V poslední čtvrtině pak liberečtí po našich chybách nepatrně zkorigovali konečný výsledek. Nicméně je s podivem, že tento mladý tým nestačí fyzicky a v posledních ročnících ligy bývá přikován k posledním místům tabulky. Náš celek tímto vítězstvím potvrdil druhé místo v dlouhodobé části soutěže. A protože jsme si utkání posledního kola vítězně předehráli v Litoměřicích, nezbývá nám než si na našeho soupeře v play-off ještě týden počkat.

SLUNETA Ústí nad Labem – VSK Slavia TU Liberec 73 : 55 (22 : 16, 24 : 17, 16 : 6, 11 : 16)

SLUNETA: Zajíc 20 (1 x 3, 6/5), Stavěl 17 (3 x 3, 8/2), Výborný 12 (2 x 3, 3/2), Oswald 8, Feigl 7 (2/1), Bína 4, Andrenacci 4 (1/0), Pecina 1 (2/1), Zikmund 0, Bár 0

TH: 22/11 (50,0%)

Liberec: Janota 18, Smeták 15, Hovec 7, Zmeškal 6,...

TH: 17/10 (58,8%)

Rozhodčí: Výborný, Pešek (rozhodovali s přehledem)