Do finále, ale bez Slamáka

23.03.2014 22:37

Postupujeme do finále, když po naší úvodní domácí prohře jsme zvládli obě zbývající utkání a můžeme se těšit na vyvrcholení letošního ročníku Severočeské ligy. To je ta dobrá zpráva, špatnou zprávou je, že finále bude bez Tomáše Hrubého, který si v šesté minutě závěrečného zápasu semifinále zpřetrhal Achillovu  šlachu.

Zápas v Litoměřicích byl velmi dramatický a domácí tři čtvrtiny bojovali o vítězství a postup do finále. Atmosféra v hale byla bouřlivá, náš tým se tím ale nenechal rozhodit. Hráči Slavoje dobře stříleli za tři body (13/7, úspěšnost  53,8%). Nakonec jsme zvýšenou aktivitou zvláště v posledním hracím období dovedli zápas do vítězného konce a srovnali stav 1 : 1 na utkání. Výborně zahrál zejména v útoku Tomáš Hrubý a po dlouhé zápasové pauze i Martin Stavěl.

Domácí utkání bylo od prvních minut plně v naší režii, makali jsme pro vítězství, postup a po zranění Slamáka i za něj. Dařilo se nám nad poměry v obraně a rozkládali jsme hosty rychlou a nápaditou hrou. Hostující celek působil značně unaveně a nestíhal naše hráče zejména při hře jeden na jednoho. V druhé půli se Slavoj pokusil zdramatizovat zápas a nasadil zónovou obranu. Ani ta nezabrala a po dvou trojkách jsme se definitivně utrhli a dovedli zápas přesvědčivě k závěrečnému hvizdu. Konečně zahrál Honza Bejček a dvacet bodů je jeho osobním maximem v letošním ročníku Severočeské ligy.
Krátký záznam a info Regionální televize Ústí nad Labem k zápasům (Blok reportáží - 9. minuta) naleznete ZDE.

Naším soupeřem ve finále bude BK Horejsek Děčín. Ten v semifinálových kláních vyřadil 2 : 1 na utkání TJ Slovan Varnsdorf (112 : 52, 59 : 81, 93 : 61). Finále play-off se hraje na dvě vítězství, systémem doma – venku – případný třetí zápas doma. Termíny jsou 4. – 6.4.2014 a 11. – 13.4.2014. Náš tým, jako vítěz dlouhodobé časti soutěže, bude zahajovat na domácí palubovce SPORTCENTRA SLUNETA.

Slavoj BK Litoměřice „C“  -  SLUNETA Ústí nad Labem 65 : 80 (18 : 18, 18 : 20, 17 : 20, 12 : 22)

Litoměřice: Zbroj 13, Hrubý 13, Zych 12, Kodys 11,….

TH: 11/6 (54,5%)

SLUNETA: Hrubý 32 (14/12), Pištěcký 13 (14/9), Stavěl 13 (1 x 3, 17/8),  Výborný 10 (2/2), Bejček 6, Zajíc 3 (1 x 3), Fiala 2 (1/0), Žalud 1 (2/1), Pecina 0

TH: 50/32 (64,0%)

Rozhodčí: Anton, Pešek

Diváků: 150

SLUNETA Ústí nad Labem -  Slavoj BK Litoměřice „C“  88 : 52 (21 : 14, 25 : 16, 20 : 11, 22 : 11)

SLUNETA: Bejček 20 (2 x 3), Pištěcký 18 (3/2), Zajíc 12 (1 x 3, 3/3), Stavěl 9 (1 x 3, 3/2), Žalud 8 (1 x 3, 4/3), Hrubý 6, Pecina 6, Fiala 5 (2/1), Výborný 4 (1 x 3, 2/1), Andrenacci 0

TH: 17/12 (70,6%)

Litoměřice: Košárek 9, Zych 8, Novák 7, Břešťan 6, Kodys 6,….

TH: 16/9 (56,3%)

Rozhodčí: Doksanský, Vinš