Další domácí porážka po slabém výkonu

24.11.2018 13:06

Naše výkony jsou jako na houpačce. Po dobře odehraném zápase v Děčíně, kde domácí zlomili náš odpor až v závěru, jsme nedokázali navázat kvalitním výkonem doma proti Baníku Most. Opět jsme nastoupili v malé sestavě, protože naši dlouzí hráči (Vorlíček, Anderla) jsou zranění. Mostečtí přijeli v "plné polní" a od začátku využívali svou výškovou a váhovou převahu. Dokud jsme hráli rychle, tak jsme hráli vyrovnaný zápas. První čtvrtinu prohráváme o dva body (22:24). Vstup do druhého dějství nám ale nevyšel a hosté do poločasu zvyšují rozdíl na 11 bodů (30:41). Našich osm bodů za čtvrtinu dokládá, jak jsme v útoku zvolnili tempo a díky profesorské hře, která nám snad nikdy nešla, jsme dali šanci mosteckým odskočit.

Třetí čtvrtina nic nového nepřinesla. Když už to vypadalo, že se nadechne k náporu, tak hosté vždy dokázali odskočit a tak před poslední čtvrtinou jsme stále byli o 11 bodů pozadu (48:59). Poslední hrací období startuje naším tlakem. Agresivní celoplošnou obranou a rychlým přechodem do útoku jsme dokázali během 4 minut vyhrát úsek 10:1 a dotáhli jsme se na rozdíl dvou bodů (58:60). Zápas byl tedy v podstatě otevřený. Ale v takové situaci nám chybí zkušenosti. Po několika laciných chybách hosté znovu odskočili díky šňůře 0:10 a bylo po zápase. V samotném závěru si pak necháme jěště dát několik jednoduchých košů a zápas nakonec končí téměř debaklem. I když výsledek úplně neodpovídá průběhu zápasu, tak nakonec je výhra hostů zasloužená. Byli agresivnější a využili našich chvilkových výpadků.

Další utkání Severočeské ligy odehrajeme v pátek 30.11.2018 v Liberci s místními vysokoškoláky. Zápas začne v 19,30 v tělocvičně Na Harcově.

SLUNETA Ústí nad Labem – BK Baník Most 64 : 81 (22 : 24, 8 : 17, 19 : 17, 15 : 23)

SLUNETA: Sobotka 17 (3/1), Sedlák 16 (3 x 3, 5/1), Bár J. 12 (1 x 3, 6/3), Feigl 6, Fiala 6 (2 x 3), Bartoš 4 (6/4), Zajíc 2, Andrenacci 1 (2/1), Zikmund 0, Pecina nenastoupil

TH: 24/10 (41,7%)

Most: Čmolík 32, Rosenbaum 21, Csesznok P. 7, Plodek 6,...

TH: 31/22 (71,0%)

Rozhodčí: Josefus, Buršík