Českou Lípu porážíme

19.12.2009 16:47

Dobrá zpráva pro naše fanoušky, v České Lípě jsme zvítězili a to přestože opět chyběli Petr Feigl a Michal Mrázek a nově Pavel Zajíc, Petr Bína a Jirka Vágner. Žádné utkání v Lípě není jednoduché a tento zápas to opět potvrdil. Celou první půli jsme se s domácími přetahovali o vedení, nám se dařilo zejména ubránit domácí rozehrávku a ostrostřelce Ekrta. Ve třetí čtvrtině jme stále vedli a náš náskok během posledním dvou minut narostl až na třináct bodů (53 : 66). Poslední čtvrtina začala naším košem, ale pak jsme se na dlouhou dobu střelecky odmlčeli. Domácí tým začal stahovat náš náskok a to zejména zásluhou trestných hodů. Čtyři minuty před koncem řádné hrací doby byl stav 66 : 68. Poté jsme po dlouhé době vsítili koš (Martin Stavěl trojku) a domácí začali být nervózní. Nám se v posledních minutách opět dařilo dobře bránit a výrazně se zlepšila střelba trestných hodů. Nakonec jsme v tomto těžkém utkání zvítězili a do roku 2010 vstupujeme na třetím místě tabulky Severočeské ligy. Za náš tým poprvé nastoupil pendl z extraligových U18 Jan Dvořáček a nevedl si vůbec špatně.

Statistika:

BK Česká Lípa - SLUNETA Ústí nad Labem 73 : 79 (18 : 21, 19 : 18, 16 : 27, 20 : 13)

Česká Lípa: Tesař J. 15, Důra 14, Ekrt 11, Máša 10....

SLUNETA: Stavěl 22 (3 x 3, 9/3), Freiesleben 18 (1 x 3, 3/3), Žalud 11 (1 x 3, 10/6), Fiala 9 (1/1), Andrenacci 6, Dvořáček 5 (1 x 3), Pecina 4, Matys 4 (2/2)

TH: 25/15 (60,0%)